Tajemnicza wizyta prezydentowej. Pierwsza Dama kolejny raz odwiedziła Nowy Sącz

O wizycie Agaty Kornahauser-Duda wiedziało niewielu. Wczoraj Pierwsza Dama przyjechała do Rodzinnego Domu Dziecka nr 3. w Nowym Sączu i spotkała się z podopiecznymi placówki oraz ich opiekunami zastępczymi.

W domu dziecka obecnie mieszka dziewięcioro dzieci i nastolatków. Pieczę nad nimi sprawują założyciele ośrodka. Również ich synowie wraz z rodzinami angażują się w opiekę. Podopieczni opowiadali Pierwszej Damie o swoich marzeniach i planach na przyszłość, pokazali swoje pokoje, a kilkoro z nich wspominało również o swoich trudnych doświadczeniach życiowych.

Podczas wizyty prezydentowej rozmawiano o idei opieki zastępczej, budowaniu relacji i zaufania, a także codziennych obowiązkach i wyzwaniach, jakie czekają na opiekunów zastępczych. Było również o obowiązujących w Polsce procedurach prawnych. Agata Kornhauser-Duda podkreślała, jak bardzo podziwia empatię, troskę i ogromne serce, jakie wkładają opiekunowie zastępczy w wychowanie dzieci i nastolatków.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu oraz Urzędu Miasta.

Fot:Grzegorz Jakubowski/Żródło:KPPR

MAGIK MAŁA

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.