20 lat był sekretarzem powiatu nowosądeckiego. Rezygnuje z funkcji. Zrzeka się też mandatu sejmiku

Witold Kozłowski, który od 20 jest sekretarzem powiatu nowosądeckiego będzie musiał zrezygnować z tego stanowiska. Musi też zrzec się mandatu radnego sejmiku województwa. Obu funkcji nie można bowiem łączyć z piastowaniem stanowiska prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, na które został powołany w ostatnich dniach czerwca.

Rada nadzorcza WFOŚiGW odwołała dotychczasową prezes Małgorzatę Mrugałę i zdecydowała, że 9 lipca jej miejsce zajmie Witold Kozłowski, szef klubu PiS w sejmiku małopolskim.

Witold Kozłowski urodził się w 1958 r. w Krościenku. Ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz podyplomowe - związane z zarządzaniem - w Szkole Głównej Handlowej i Polskiej Akademii Nauk. Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Budowlanych w Katowicach oraz w podstawówkach w Ochotnicy Górnej i Tylmanowej. W latach 1990–1998 był wizytatorem, a następnie dyrektorem wydziału szkolnictwa podstawowego i przedszkolnego w kuratorium oświaty. W 1998 objął stanowisko sekretarza powiatu nowosądeckiego. W latach 1998–2010, przez trzy kadencje sprawował mandat radnego sejmiku małopolskiego. W 2014 po czteroletniej przerwie ponownie został radnym wojewódzkim z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Od września 2016 roku jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej.

 

fot. archiwum Witolda Kozłowskiego

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.