Tadeusz Frączek będzie kontynuował dzieło poprzedników. Zmiana warty w Sądeckich Wodociągach

Tadeusz Frączek będzie kontynuował dzieło poprzedników. Zmiana warty w Sądeckich Wodociągach

Sądeckie Wodociągi będą kontynuować politykę poprzedników. Taką deklarację złożyli dziś Tadeusz Frączek – nowy prezes, oraz Sławomir Rajski – wiceprezes spółki. Nowy zarząd rozpocznie pracę od lipca. 

-Sądeckie Wodociągi to przede wszystkim ludzie – ponad dwieście osób załogi dbającej o to, żeby dobrej jakości woda dopływała do domów sądeczan. Dziękuję całej obecnej załodze i emerytom, którzy pracowali ze mną od 2007 roku. Firmę w dobrej kondycji finansowej przekazuję w dobre ręcen– mówił Janusz Adamek, były prezes spółki.

Kondycję finansową spółki docenił również nowy prezes, który zaznaczył, że jest ona również bardzo dobrze zorganizowana.

Funkcja prezesa zarządu jest ze swojej natury ryzykowna. Będziemy zapraszać do współpracy wszystkich począwszy od prezydenta poprzez wszystkie gminy będące udziałowcami sądeckiej spółki – mówił Tadeusz Frączek, nowy prezes.

Dodał również, że jako ekonomista doświadczony w zarządzaniu podmiotami podobnej wielkości, nie obawia się niczego, ale czuje respekt przed nowymi obowiązkami.

Tadeusz Frączek – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (1996) –specjalność zarządzanie finansami oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (1991) – magister historii. Specjalista w zakresie wyceny spółek internetowych, fuzji i przejęć kapitałowych. Przez 11 lat ekspert w instytucjach finansowych. Od 1996 do 1998 r. pracował w Polskim Banku Rozwoju S.A. w Warszawie. Najpierw na stanowisku aplikanta, młodszego specjalisty, później młodszego eksperta i eksperta ds. inwestycji bezpośrednich. Od 1998 do 1999 r. – specjalista bankowy w BRE Bank S.A. Następnie specjalista bankowy, radca bankowy i menadżer ds. finansowania strukturalnego w Kredyt Bank S.A. w Warszawie (do 2007 r.). Zajmował stanowisko dyrektora Departamentu Operacji Kapitałowych w spółce konsultingowej zajmującej się wprowadzaniem firm na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2008 do 2011 r. był prezesem zarządu spółki z sektora spożywczego notowanej na warszawskiej giełdzie. Skutecznie pozyskiwał środki z Unii Europejskiej dla samorządów i podmiotów gospodarczych z Sądecczyzny m.in. z zakresu gospodarki wodno-ściekowej (jako prezes zarządu w Grupie Doradczej Południe Sp. z o.o.). Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu – organizacja i zarządzanie ze specjalnością: zarządzanie przedsiębiorstwami, zarządzanie finansami przedsiębiorstw, wycena wartości spółki, wycena papierów wartościowych, analiza ekonomiczna i badanie zdolności kredytowej przedsiębiorstw, analiza przedsięwzięć inwestycyjnych. Żonaty. Ma jedną córkę.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.