Szynobus do Marcinkowic? Wójt Chełmca czyni przymiarki, a mostu mu żal…

Bernard Stawiarski wystosował do prezydenta Nowego Sącza list, w którym informuje, że rozważa sfinansowanie uruchomienia szynobusu z Marcinkowic do centrum Nowego Sącza. Chciałby, aby szynobus zaczął jeździć tą trasą po wakacjach, gdy będzie na takie połączenie szczególne zapotrzebowanie związane z dojazdami dzieci i młodzieży do szkół.

wsb3

Stawiarski poprosił sądeckich urzędników o kalkulację finansową takiego przedsięwzięcia, zaznaczając jednocześnie, że jego zdaniem ma ono sens tylko wówczas jeśli zagwarantowana będzie odpowiednia częstotliwość kursów. Przynajmniej taka, jak obecnie w przypadku połączenia z osiedla Helena.

W dniu, gdy sieć trakcyjna szynobusu uległa awarii, wójt przypomniał z żalem swoje propozycje, aby stary most zamienić w promenadę, na której znajdują się miejsca udostępnione kupcom pod wynajem  „na czym miasto mogłoby zarobić i skorzystać mając nową atrakcję turystyczną, ale nikt, szczególnie inwestor nie chciał słuchać. Czy nowy most nie mógł być w miejscu starych filarów?! Szkoda, że wcześniej nikt ze strony Miasta Nowego Sącza nie chciał wsłuchać się w głosy okolicznych samorządów” – skwitował.

List wójta Chełmca do prezydenta Ryszarda Nowaka możesz przeczytać TUTAJ.

Czytaj też:

Nowoczesny pociąg EN 64 połączył dwa Sącze [ROZKŁAD JAZDY]

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]