Nowoczesny pociąg EN 64 połączył dwa Sącze [ROZKŁAD JAZDY]

Trasę Stary Sącz - Nowy Sącz można przemierzyć w osiem minut. Nowoczesny 3-członowy pojazd typu EN 64 z klimatyzacją będzie kursował od poniedziałku do niedzieli.

WSB2020

Oto aktualny rozkład jazdy:

 

Jak wyjaśniają starosądeccy urzędnicy, przejazdy będą się odbywały na podstawie oferty "Bilet Górski", z zachowaniem ustawowych ulg. Bilet normalny relacji Nowy Sącz – Stary Sącz będzie kosztował 3,30 zł, Nowy Sącz  - Rytro 4 zł, a miesięczne odpowiednio 75 zł i 90 zł.

- Oczywiście grupom, którym należą się zniżki, będą one przysługiwać. Jednak cały czas będziemy się temu przyglądali i postaramy się obniżyć te ceny. Od 10 czerwca pociąg będzie jeździł do Rytra. Wsiadajcie i sprawdźcie, jak to działa - przekonuje w rozmowie ze starosądeckimi urzędnikami Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, które współfinansuje kursy.

Burmistrz Starego Sącza na konferencji prasowej zaznaczał, iż komunikacja między Starym Sączem, a Nowym Sączem pozostawiała wiele do życzenia nawet wtedy, kiedy przejezdny był most heleński.

- Wiele osób narzeka, że jednak ulica Węgierska jest bardzo wąskim gardłem. Dzięki temu, że mieszkańcy korzystali również z mostu heleńskiego, nie było aż tak dramatycznie. Nowe połączenie to będzie transport szybszy i przede wszystkim pewny - przekonywał. 

 

Fot. UM w Starym Sączu/
Koleje Regionalne

 

BOBO

1 comment

  1. Przestrzenny 21 maja, 2018 at 12:07 Odpowiedz

    Miasto powinno pomyśleć o dogadaniu się z PKP i zrobieniu przystanku w okolicach fakro, czy też byłych terenów po Expolu, gdzie aktualnie obszar ma duży potencjał aby go wykorzystać i przy okazji duża część osób z Dąbrówki będzie miała blisko przystanek kolejowy. Zważając na odległości miedzy przystankami idealnie wpisała by się nazwa szynobusu lub innego elektryka lub bardziej precyzyjnie kolei miejskiej. Dlaczego? Już spieszę wyjaśnić. Odległość od Dworca do Nowy Sącz Chełmiec to ok. 4 km a odległość to stacji Biegonice z Dworca również ok. 4 km. Przystanek Nowy Sącz miasto znajduje się koło 2,5 km od Dworca a kolejno Chełmiec już ok. 1,5 km. Tworząc przystanek w okolicach Fakro byłych terenów po przetwórstwie owoców mamy odległość 2 km czyli prawię w połowie tej odległości. Obszar oddziaływania takiego przystanku to mniej więcej promień 1 km jeśli chodzi o kolej miejską. W naszym niefortunnym mieści można stworzyć świetnie działającą kolej miejską (jeśli PKP umożliwi budowę peronu z torem, który będzie omijał przystanek. A miasto w tamtym rejonie prócz terenów przemysłowych zapewni tereny pod budowę bloków mieszkalnych i strefę ekonomiczną dzięki czemu utworzy nam się małe subcentrum w mieście, gdzie miejmy nadzieje w bliskiej odległości znajdzie się 3 most nad Dunajcem oraz parking typu P&R. Inwestycja druga, ale opłacalna dla przyszłości miasta…

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.