Nowoczesny pociąg EN 64 połączył dwa Sącze [ROZKŁAD JAZDY]

Trasę Stary Sącz – Nowy Sącz można przemierzyć w osiem minut. Nowoczesny 3-członowy pojazd typu EN 64 z klimatyzacją będzie kursował od poniedziałku do niedzieli.

wsb3

Oto aktualny rozkład jazdy:

 

Jak wyjaśniają starosądeccy urzędnicy, przejazdy będą się odbywały na podstawie oferty „Bilet Górski”, z zachowaniem ustawowych ulg. Bilet normalny relacji Nowy Sącz – Stary Sącz będzie kosztował 3,30 zł, Nowy Sącz  – Rytro 4 zł, a miesięczne odpowiednio 75 zł i 90 zł.

– Oczywiście grupom, którym należą się zniżki, będą one przysługiwać. Jednak cały czas będziemy się temu przyglądali i postaramy się obniżyć te ceny. Od 10 czerwca pociąg będzie jeździł do Rytra. Wsiadajcie i sprawdźcie, jak to działa – przekonuje w rozmowie ze starosądeckimi urzędnikami Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego, które współfinansuje kursy.

Burmistrz Starego Sącza na konferencji prasowej zaznaczał, iż komunikacja między Starym Sączem, a Nowym Sączem pozostawiała wiele do życzenia nawet wtedy, kiedy przejezdny był most heleński.

– Wiele osób narzeka, że jednak ulica Węgierska jest bardzo wąskim gardłem. Dzięki temu, że mieszkańcy korzystali również z mostu heleńskiego, nie było aż tak dramatycznie. Nowe połączenie to będzie transport szybszy i przede wszystkim pewny – przekonywał. 

 

Fot. UM w Starym Sączu/
Koleje Regionalne

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]