Nowy Sącz: Chaimowa Cedaka czyli pomaganie na wzór rabina

Rozpoczyna się akcja charytatywna Sądeckiego Sztetlu „Chaimowa Cedaka” poświęcona nowosądeckiemu rabinowi Chaimowi Halberstamowi. Jej celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Akcja potrwa do 7 kwietnia, a organizatorzy proszą zarówno o pomoc finansową, jak i rzeczową.

To nasza pierwsza akcja na taką skalę – mówi Łukasz Połomski, założyciel Sądeckiego Sztetlu. –Inspiracją było życie i działalność cadyka Chaima Halberstama, słynnego na całą Galicję ze swojej dobroczynności.

Jak podkreśla Łukasz Połomski, cadyk pomagał ubogim i potrzebującym bez względu na ich wyznanie czy poglądy.

Taka postawa jest nam bardzo bliska, dlatego chcemy kontynuować dzieło cadyka, a okazja jest po temu znakomita, w kwietniu przypada bowiem kolejna rocznica jego śmierci.

Wsparciem objęte zostaną dwie rodziny oraz starsza i samotna osoba.

Każda forma pomocy jest mile widziana – mówi Łukasz Połomski. – Mogą to być zarówno wpłaty pieniężne na podane poniżej konta, jak i pomoc rzeczowa typu odzież, żywność, środki chemiczne. Każda rodzina ma swoją specyfikę, dlatego, warto zapoznać się z ich historią i potrzebami. Ponadto w sześciu sklepach sieci Centrum będą wystawione koszyki na dary rzeczowe.

Aby przekazać dary rzeczowe najlepiej umówic się telefonicznie bądź mailowo z organizatorami. Numery kontaktowe: 696 369 994, 660 548 844, e-mail: [email protected]

Na stronie wydarzenia na Facebooku, a także na stronie www.sadeckisztetl.com (zakładka Aktualności) pojawią się wkrótce godziny dyżurów w Domu Historii przy ul. Pijarskiej 21

Komu możemy pomóc:

Rodzina Gruszczyńskich – ojciec wychowujący samotnie pięcioro dzieci. Mieszkają w Gorlicach. W styczniu 2017 r. zmarła nagle na nowotwór matka dzieci. Potrzebne są dary rzeczowe, materiały budowlane, ale także wpłaty na konto Dariusza Gruszczyńskiego: 42 8627 0001 3028 3701 0296 0001. Dopisek „Chaimowa Cedaka”.

Pani Anna Sobczak – 10 marca, w pożarze mieszkanka Tymbarku straciła cały swój dobytek. Jest starszą, samotną osobą. Potrzebne są dary rzeczowe takie jak żywność, materiały chemiczne, pomoc budowlana, ubrania. Można wpłacać także pieniądze na konto Anny Sobczak: 35 8589 0006 0190 0754 9937 0022. Dopisek „Chaimowa Cedaka”.

Rodzina Małgorzaty Soleckiej – mieszkanka Jastrzębia (koło Łukowicy) samotnie wychowuje 10-letniego syna, oraz opiekuje się starszymi, niepełnosprawnymi rodzicami. Wszyscy żyją w ubóstwie. Potrzebna jest  żywność, środki chemiczne, ubrania, zeszyty i przybory szkolne, podstawowe leki, pampersy dla starszej osoby rozmiar 2, (M), ubrania dla syna – rozm. 152, buty na wiosnę: adidasy – rozm. 36, zabawki dla 11-latka.

fot. Sądecki Sztetl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.