Szok! Siatkarska Muszynianka wycofuje się z ligi! Trener: To bardzo drogi sport

Szok! Siatkarska Muszynianka wycofuje się z ligi! Trener: To bardzo drogi sport

Po tym jak siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna zakończyły sezon Ligi Siatkówki Kobiet na ósmym miejscu (w meczu o siódme miejsce musiały uznać wyższość BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała) gruchnęła zaskakująca wieść o wycofaniu zespołu z uzdrowiska z siatkarskiej elity!

W tym roku mija właśnie 15 lat odkąd zespół z Muszyny gra w siatkarskiej ekstraklasie. Przez ten okres „Mineralne”, „Siatkarska Duma Małopolski”, jak nazywano drużynę z Muszyny, zdobyły cztery tytuły mistrza Polski, po dwa srebrne i brązowe medale oraz Puchar CEV i dwie piąte lokaty w Lidze Mistrzyń.

Póki co wiadomo tyle, że powodem tak drastycznej decyzji ma być koniec współpracy z głównym sponsorem klubu, czyli Polskim Cukrem.

Nie chcę potwierdzać, ani zaprzeczać takiej informacji – mówi w wypowiedzi dla Dobrego Tygodnika Sądeckiego trener Bogdan Serwiński.

W najbliższy czwartek zbierze się rada nadzorcza klubu i zarząd spółki i wówczas zostanie ogłoszony oficjalny komunikat.

Z pewnością byłoby bardzo żal, gdyby tak się stało, że wycofamy się z ligi. Niestety, ale siatkówka kobieca jest obecnie produktem, który nie rzuca na kolana, zarówno reprezentacyjnie i klubowo. Nowi sponsorzy mają swoje wymagania, nam takiego nie udało się znaleźć. Kobieca siatkówka jest bardzo drogą dyscypliną, nie wiem właściwie czemu tak się dzieje – mówi szkoleniowiec.

Nadzieja, że Muszynianka jednak zostanie w lidze wciąż jest, ale bardzo niewielka. Pisaliśmy też o tym tutaj.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Polski Cukier Muszynianka Muszyna

Reklama