Koniec Muszynianki, bo nie ma pieniędzy

Koniec Muszynianki, bo nie ma pieniędzy

Stało się to, czego niewielu się spodziewało. Ekstraklasowy zespół siatkówki kobiet Polski Cukier Muszynianka wycofuje się z ligi. Jego miejsce zostanie sprzedane.

To niezwykle smutna wiadomość dla fanów tej drużyny i siatkówki w ogóle. W piętnastolecie gry w ekstraklasie kończy się piękna historia sportu na Sądecczyźnie.
Warto przypomnieć, że zespół z Muszyny to 4 złote medale Mistrzostw Polski, dwa srebrne krążki, tyle samo brązowych. To jeszcze puchar CEV, dwa piąte miejsca w Lidze Mistrzyń. To wiele, wiele emocji i pięknych chwil.

Jakie są powody takiej decyzji? Sprawa jest prosta – brak pieniędzy.

Wycofał się główny sponsor, tytularny, czyli Spółdzielnia Muszynianka, zakończył się kontrakt z Polskim Cukrem, inni też nie kwapili się z pomocą i się skończyło. Pozostanie tylko żal i wspomnienia.

Kończący się sezon siatkówki kobiet 2017/2018 będzie zapamiętany jest niezwykle smutny. Z gry w ekstralidze wycofał się już Impel, Wrocław, podobnie ma postąpić Ostrowiec Świętokrzyski, BKS Bielsko Biała, Dąbrovia…
Jeżeli tak się stanie, to będzie sportowa katastrofa i to na długie lata, w polskiej, kobiecej siatkówce.

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama