Uroczyste świętowanie w Szkole Podstawowej w Tęgoborzy

Uroczyste świętowanie w Szkole Podstawowej w Tęgoborzy

Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy już od 30 lat ma za patrona mjra pil. Jerzego Iszkowskiego. Jubileusz nadania imienia świętowano w ubiegłą sobotę – 20 listopada. Uroczystość połączona została z koncertem Pieśni i Piosenki Patriotycznej, a rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Tęgoborzy.

Z kościoła uczestnicy wydarzenia przemaszerowali uroczyście w asyście orkiestry OSP z Tęgoborzy do szkolnej sali gimnastycznej, gdzie miała miejsce główna część obchodów. Na początku prowadzące przybliżyły zgromadzonym okoliczności nadania imienia szkole. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych nauczycieli. Po przywitaniu przez dyrektor Irenę Bastę zaproszonych gości przyszedł czas na odczytanie listu od Wacława Iszkowskiego, który podziękował za pamięć o swoim krewnym.

Podczas sobotniego wydarzenia głos zabrał także wójt Gminy Łososina Dolna – Andrzej Romanek, a także dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie – Tomasza Kosecki, który podarował szkole obraz przedstawiający samolot, którym mjr pil. Iszkowski wykonał pierwszy lot bojowy.

Uroczystość ubarwił poświęcony osobie patrona montaż słowno-muzyczny „… aby czas nie zatarł śladów …”, podczas którego recytacja  przeplatana była piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego.

– Na zakończenie akademii uczniowie w postawie stojącej wykonali utwór pt. „Piosenka o pilocie Iszkowskim, która od tego momentu stała się oficjalnym hymnem naszej szkoły. Autorem tekstu jest prof. dr hab. Wojciech Kudyba – polski poeta, krytyk, historyk literatury, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, od wielu lat związany z tęgoborską i sądecką ziemią, zaś muzykę skomponował Stanisław Mrzygłód – rodowity Tęgoborzanin, absolwent naszej szkoły, pasjonat muzyki od wielu lat związany ze szkolnym zespołem Stokrotki, dla którego tworzy aranżacje muzyczne – informują przedstawiciele szkoły w Tęgoborzy.

Po części oficjalnej uczestnicy jubileuszowej gali wysłuchali Koncertu Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

W drugiej części uroczystości odbył się koncert Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Na scenie pojawił się duet: Magdalena Niedbała-Solarz oraz Mariusz Solarz, który przy akompaniamencie Jana Baciaka wykonał utwory patriotyczne. Następnie wystąpił Chór Parafialny pod kierownictwem Jarosława Musiała, a po nim – Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy pod batutą Romana Gwoździa.

– Cała społeczność szkolna z wielkim oddaniem zaangażowała się w ten Jubileusz. Uczniowie wykonali piękne oryginalne prace plastyczne inspirowane życiem Patrona, które zdobią korytarze szkolne – zaznaczają przedstawiciele tęgoborskiej ,,podstawówki”.

Uroczystość była też okazją do podziękowania sponsorowi – firmie „SCANDINAVIA” – dzięki któremu w szkole powstały dwie strefy relaksu.

fot. Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy

Czytaj też: Policjanci ze Starego Sącza otrzymali nowy radiowóz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.