Pierwsza Polka, która samotnie przeszła Łuk Karpat…. WSB-NLU zaprasza na górskie opowieści

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział “Beskid” w Nowym Sączu zapraszają miłośników pieszych wędrówek na prelekcję Ewy Chwałko, pierwszej Polki, i drugiej kobiety na świecie, która samotnie przeszła Łuk Karpat. Wędrówka trwała 84 dni i liczyła sobie blisko 2500 km od Rumunii, poprzez Ukrainę i Polskę, swój finał miała na Słowacji.

–  Moją największą pasją jest wędrowanie po górach. Samotnie, w towarzystwie znajomych albo całkiem przypadkowych ludzi. Układanie szlaków, organizowanie całych wypraw, doświadczanie piękna przyrody, historii, relacji międzyludzkich, przestrzeni własnych umysłu i serca. Jestem człowiekiem szczęśliwym – góry dają mi siłę, są moim azylem, radosnym znojem… kształtują mój charakter i moją wrażliwość. Są częściowo odpowiedzialne za to, kim jestem – mówi Ewa Chwałko.

Spotkanie będzie okazją do inauguracji działalności Uczelnianego Koła Akademickiego WSB-NLU przy Oddziale “Beskid” Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Zawiązanie koła jest efektem wieloletniej współpracy pomiędzy WSB-NLU, a Polskim Towarzystwem Tatrzańskim Oddział “Beskid” im. prof. Feliksa Rapfa w Nowym Sączu, przy projektach takich jak: Run4aSmile, czyli Bieg po uśmiech, czy Bieg i Rajd Kurierów Sądeckich.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.