Szkoda tego meczu i porażki

Nowosądeccy kadeci rozegrali kolejny mecz ligowy i po dobrym meczu nieznacznie przegrali.

Liga kadetów B, U-14

X kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – Oknoplast SP 100 Kraków 48:54 (13:15, 14:9, 8:14, 13:16)

Sędziowały: Anna Orzeł i Sabina Kosakowska.

STK Wikar: Kacper Kogut 20, Antoni Tokarczyk 9, Mateusz Berdysz 5, Hubert Kasperski 5, Michał Zygmunt 5, Aleksander Kunicki 2, Sławomir Szczerkowski 2, Krzysztof Rosiński, Damian Grzyb, Dominik Kubiela, Bartosz Florkowski, Łukasz Kościsz.

Oknoplast SP 100: Szymon Wiszniewski 22, Hubert Przydatek 15, Filip Broda 6, Filip Wojnarowski 5, Bartosz Radłowski 2, Tomasz Goebel 2, Bartosz Kosiński 1, Mieszko Czech 1, Norbert Wolanin.

Faworytem spotkania był zespół gości, który w pierwszej rundzie pokonał sądeczan różnicą 40 punktów. Tym razem było inaczej. Od początku meczu na parkiecie hali SP 3 trwała zacięta walka o każdą piłkę. Niestety dla ekipy z Nowego Sącza rywale mieli w swoim składzie dwóch zawodnków znacznie przewyższających wzrostem innych Dzięki sporemu zasięgowi rąk z łatwością blokowali rzuty Koguta, Tokarczyka czy Zygmunta. Mimo to szybkie akcja sądeczan przynosiły efekt. Do przerwy 27:24 dla STK. Po zmianie stron krakowianie przyśpieszyli rozgrywanie piłką łącząc to z mocniejszą obroną. Dzięki temu odrobili straty i po trzech kwartach było 38:35 dla rywali. W ostatniej części meczu gospodarze próbowali zmienić niekorzystny wynik, ale się nie udało.

– Jestem zadowolony z gry, ale z wyniku nie – mówił po meczu trener STK Wikar Maksymilian Sławecki. – Może końcowy wynik były inny, gdyby lepiej były wykonywane rzuty osobiste. Aż 11 nie trafionych. Ale tak naprawdę trudno o chłopców wymagać cudów, jeżeli trenuje się dwa razy w tygodniu.