Sześcioraczki z Tylmanowej świętują trzecie urodziny. Życzenia płyną z całej Polski

Sześcioraczki z Tylmanowej świętują trzecie urodziny. Życzenia płyną z całej Polski

sześcioraczki z Tylmanowej, trzecie urodziny

Dzisiaj, 20 maja, sześcioraczki z Tylmanowej świętują trzecie urodziny. Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip i Tymon urodzili się 20 maja. Ich życie jest absolutnym cudem – to pierwsze sześcioraczki w Polsce. Dzieci rosną zdrowo na uciechę rodziców – Klaudii i Szymona oraz starszego brata – Oliwiera.

Sześcioraczki urodziły przez cesarskie cięcie 20 maja przed południem w 29 tygodniu ciąży. Niemowlęta ważyły po około 1 kg. Największe liczyło sobie 1300, a najmniejsze – 890 gramów. Co ciekawe, dopiero podczas operacji lekarze odkryli, iż w łonie matki znajduje się nie piątka, a szósta dzieci. Zaskoczeni byli tak samo jak rodzice. Ze statystyk wynika, iż sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż i zazwyczaj ciężko o szczęśliwy finał w takim przypadku.

– To pierwsze narodziny sześcioraczków w Polsce i jedne z niewielu na świecie. Ta ciąża doprowadzona do 29. tygodnia, to wspólny sukces położników i neonatologów. Konsultowaliśmy się i zdecydowaliśmy, kiedy przeprowadzimy cesarskie cięcie – tłumaczył wówczas w rozmowie z dziennikarzami kierownik oddziału Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie prof. Ryszard Lauterbach.

3 lata

Od tego czasu minęły trzy lata. Dzisiaj sześcioraczki świętują, a wraz z nimi cała Polska. Z życzeniami do solenizantów i solenizantek udał się Wójt Gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk.

–  Jesteśmy niezwykle szczęśliwi i zarazem dumni, że tak wspaniała gromadka mieszka w Gminie Ochotnica Dolna i jest częścią naszej lokalnej społeczności. Kochanym trzylatkom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, aby wzrastali w radości oraz zdrowiu! By zawsze dostarczali swoim rodzicom niezapomnianych wrażeń oraz cennych wspomnień! Niech oddanie rodziców i poświęcany maluchom każdego dnia czas będzie procentować szczęściem i radościom całej rodziny! – winszuje maluchom wójt Tadeusz Królczyk w imieniu pracowników gminy i mieszkańców.

Muzyczną laurkę dla sześcioraczków „W Tylmanowej nad Dunajcem, niech się żyje Wam jak w bajce” przygotował Dziecięcy Teatr Muzyczny Hejo pod opieką Michała Buska.  Natomiast słodki prezent dla solenizantów przygotowała piekarnia Rusnak.

Fot. Gmina Ochotnica Dolna/
Instagram Sześcioraczkipl

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama