Szachowe sukcesy dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu

zawody szachowe w Nowym Sączu

Dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy zdobyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu w Mistrzostwach Nowego Sącza w Szachach Indywidualnych Dziewcząt. Zmagania zorganizował 27 kwietnia Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Nowym Sączu.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej złoty medal zdobyła Ewa Iwaniec z klasy 8. W Igrzyskach Dzieci już całe podium należało do SP6. Złoty medal w tej kategorii wywalczyła Emilia Wroniewicz, srebrny medal – Julia Hat, a brązowy medal – Karolina Słaby.

Szkoła Podstawowa nr 6 okazała się najlepsza w Nowym Sączu w zawodach szachowych dziewcząt w szkolnym sezonie sportowym 2021/22. Warto zaznaczyć, że w szkole zajęcia szachowe są organizowane dla wszystkich uczniów klas 1-3. Uczniowie klas starszych doskonalą królewską grę w kołach zainteresowań.