Symbol III Igrzysk Europejskich już w Nowym Sączu

Symbol III Igrzysk Europejskich już w Nowym Sączu

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski i prezes Spółki Igrzyska Europejskie Marcin Nowak przekazali  prezydentowi Nowego Sącza Ludomirowi Handzlowi replikę flagi Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich, której oryginał marszałek województwa odebrał w ubiegłym roku od prezydenta EOC Spyrosa Capralosa w Olimpii. Nowy Sącz włączy się w organizację Igrzysk za sprawą nowej dyscypliny olimpijskiej – breakingu. Rywalizacja będzie toczyła się w Parku Strzeleckim. Wystartuje w niej 32 zawodników – 16 mężczyzn i 16 kobiet.

Informowaliśmy o tym w tekście: Igrzyska Europejskie 2023 w Nowym Sączu. Powód? Breaking

Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Około 800 sportowców podejmie rywalizację w niemal 30 dyscyplinach. Co trzecia z nich będzie w randze mistrzostw Europy, a 90 proc. sportów olimpijskich będzie miało rangę kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Paryż 2024.

Rozgrywany w Nowym Sączu breaking to sportowa odmiana breakdance.

Mam nadzieję, że szczególnie młodzież tłumnie zawita do Parku Strzeleckiego po to, żeby zobaczyć tych najlepszych sportowców tej dyscypliny. Wspólnie z władzami Nowego Sącza doprowadziliśmy do rewitalizacji Parku Strzeleckiego, wspólnymi siłami  udało nam się zbudować coś pięknego. Uważam, że jest to perełka. Miejsce do wypoczynku, rekreacji, ale też do organizacji nie tylko imprez sportowych, ale też kulturalnych. Zawody w amfiteatrze Parku Strzeleckiego odbędą się już w czerwcu, 26 i 27 czerwca. Mam nadzieję, że wszystkie, a może i więcej z 3 tysięcy miejsc będą zajęte – mówił marszałek Witold Kozłowski.

Oprócz Nowego Sącza, rywalizacja w tegorocznych igrzyskach będzie się też toczyć w Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie czy w Krakowie oraz poza regionem – Wrocławiu, Chorzowie i Rzeszowie.

Marszałkowi Kozłowskiemu podczas przekazania symbolu igrzysk prezydentowi Nowego Sącza asystowali poseł Patryk Wicher i senator RP Wiktor Durlak.

źródło; zdjęcia: www.malopolska.pl

ikona strony głównej dts24

Share on twitter
Share on facebook