Świniarsko: zderzenie samochodu dostawczego i dwóch osobówek. Dwójka dzieci trafiła do szpitala

Świniarsko: zderzenie samochodu dostawczego i dwóch osobówek. Dwójka dzieci trafiła do szpitala

W poniedziałek (8. stycznia) w miejscowości Świniarsko (gmina Chełmiec) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz dostawczego. W wyniku zdarzenia jedna z osobówek wypadła z drogi i uderzyła w płot pobliskiej posesji. Pojazdem podróżowała rodzina z dziećmi.

Do wypadku doszło około godziny 13:15.

Kiedy na miejscu pojawiły się służby ratunkowe, auto dostawcze oraz samochód osobowy marki Volkswagen całkowicie blokowały jeden z pasów ruchu. Pojazd marki Daewoo znajdował się w przydrożnym rowie i był oparty o płot pobliskiej posesji oraz znak drogowy.

Samochodem dostawczym marki Mercedes podróżował sam kierowca i nie odniósł żadnych obrażeń. Również kierująca Volkswagenem nie uskarżała się na żadne dolegliwości.

Jak relacjonują sądeccy strażacy: samochodem Daewoo podróżowały cztery osoby w tym dwoje dzieci w wieku 2 i 4 lata. Dzieci wraz z matką znajdowały się w pobliskim budynku mieszkalnym. Kierujący Daewoo znajdował się na miejscu zdarzenia, uskarżał się na dolegliwości.

Mężczyzna po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia ratunkowego, pozostał na miejscu. Do szpitala trafiły natomiast dzieci pod opieką matki. Tam miały przejść bardziej szczegółowe badania.

Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i zasypali sorbentem płyny eksploatacyjne, które wyciekły z uszkodzonego samochodu dostawczego.

Pojazdy marki Mercedes oraz Daewoo zostały zabrane przez lawety, a kierująca Volkswagenem odjechała swoim samochodem, po uzyskaniu zgody policji.

Na miejscu działali strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Niskowa oraz OSP Podrzecze, a także policja i pogotowie ratunkowe.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook