Świniarsko. Potrącone dzieci w dobrym stanie. 77-latek z zatrzymanym prawem jazdy i skierowaniem na badania

Świniarsko. Potrącone dzieci w dobrym stanie. 77-latek z zatrzymanym prawem jazdy i skierowaniem na badania

noc, policjant stoi obok karetki, dalej zaparkowany policyjny radiowóz

Życiu trzech dziewczynek poszkodowanych we wczorajszym wypadku w Świniarsku nie zagraża niebezpieczeństwo. 77-latek, który potrącił je na pasach Fiatem Cinquecento, zostanie skierowany na badania kontrolne w celu oceny stanu zdrowia jako kierowcy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, wczoraj (3 listopada) około godziny 15:20 w miejscowości Świniarsko, doszło do potrącenia trzech dziewczynek w wieku 9, 12 i 13 lat. Kierowca samochodu osobowego potrącił je na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Dzieci przekraczały przejście na zielonym świetle. 77-latek odjechał z miejsca zdarzenia.

– Do Świniarska natychmiast zostały wezwane służby. Poszkodowane dziewczynki zostały przetransportowane do szpitala w Nowym Sączu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dzięki postawie świadków, którzy swoim samochodem pojechali za fiatem, policjanci szybko zatrzymali sprawcę, 77-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego – informuje Aneta Izworska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Mężczyzna był trzeźwy. Dodatkowo w szpitalu została od niego pobrana krew do dalszych badań. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i wystosowali wniosek do starosty o skierowanie 77-latka na badania kontrolne w celu oceny stanu zdrowia jako kierowcy.

– Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci z Nowego i Starego Sącza. Wykonano oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków i zabezpieczono pojazd sprawcy. Wszystkie wykonane czynności pozwolą dokładnie wyjaśnić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia drogowego – relacjonuje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Podegrodzie. Wypadek autobusu z osobówką. Sześcioro dzieci w szpitalu

Fot. ilustracyjne KMP w Nowym Sączu
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama