Podegrodzie. Wypadek autobusu z osobówką. Sześcioro dzieci w szpitalu

Podegrodzie. Wypadek autobusu z osobówką. Sześcioro dzieci w szpitalu

Podegrodzie, wypadek autobusu wycieczkowego

Około godziny 9.40 na obwodnicy Podegrodzia doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem wycieczkowym. Pojazdem podróżowały dzieci wraz z opiekunami.

Łącznie w autobusie znajdowało się 58 osób. Nikt nie doznał poważnych obrażeń. Kilka osób uskarżało się m.in. na bóle głowy.

– Do naszego szpitala trafiło sześcioro dzieci. Ich stan jest stabilny – poinformowała w rozmowie z naszą redakcją rzeczniczka placówki Agnieszka Zelek-Rachtan.

Autobus wycieczkowy jechał z powiatu nowotarskiego, prawdopodobnie z Krościenka nad Dunajcem.

– Na miejscu pracowała grupa wypadkowa. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane – poinformowała w rozmowie z dts24 Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W dzialaniach uczestniczyli stżacy z: JRG nr 2 i nr 1 w Nowym Sączu, OSP Podegrodzie, OSP Stadła oraz OSP Brzezna. Samochodem osobowym podróżówał 71-latek, a autokarem wycieczkowym 58 osób, w tym 52 dzieci, 4 opiekunów, pilotka wycieczki oraz kierowca.

,,Kierowca samochodu osobowego Hyundai opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej. W wyniku zdarzenia ucierpiało łącznie 6 osób w wieku 10-12 lat. Na czas działań zablokowano jeden pas jezdni. Ruch drogowy odbywał się wahadłowo” – relacjonują strażacy.

Fot. arch. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też:

Świniarsko. Trzy dziewczynki potrącone na pasach. 77-latek zatrzymany w swoim domu

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama