Świniarsko, Nowy Sącz. Strażacy uratowali łabędzia i bobra

Świniarsko, Nowy Sącz. Strażacy uratowali łabędzia i bobra

Sądeccy strażacy przystąpili do niecodziennych akcji ratowniczych. Wczoraj, 20 stycznia, w miejscowości Świniarsko uratowali łabędzia, znajdującego się na terenie elektrowni wodnej na rzece Dunajec. Natomiast dzisiaj, 21 stycznia, w Nowym Sączu pomogli bobrowi, który wpadł w tarapaty. 

Dzisiaj strażacy o godzinie 11:37 zostali zadysponowani na ulicę Zalesie w Nowym Sączu. Na miejscu okazało się, iż bóbr wpadł ogonem w rozłożone wnyki. Funkcjonariusze pomogli uwolnić ogon zwierzęcia z metalowej zasadzki i zabezpieczyć kocem.

Akcja ratownicza, w której wzięły udział zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu, trwała czterdzieści minut.

Z kolei w dniu wczorajszym straż została zadysponowana do działań o godzinie 13:01. Zastępy z JRG nr 1 przybyły do miejscowości Świniarsko, aby ratować zabłąkanego łabędzia. Na miejscu okazało się, iż ptak przedostał do części elektrowni i tkwi w ,,śluzie” od czterech dni. Przypomnijmy, że ta część zakładu odpowiedzialna jest za doprowadzenie wody do turbin, dlatego sama obecność osobnika stanowiła zagrożenie zarówno dla niego, jak i funkcjonowania samej elektrowni.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ubrano strażaków w kamizelki asekuracyjne oraz podjęto próbę spłoszenia łabędzia tj. zmuszenia do samodzielnego wyjścia przez śluzę do rzeki Dunajec – relacjonują strażacy. Jednak bezskutecznie. Dopiero po wyłączeniu elektrowni, co spowodowało ustanie nurtu – ratownikom udało się schwytać łabędzia i wypuścić na wolność do rzeki.

fot. KM PSP Nowy Sącz

Czytaj również: Gorące kąpiele i lecznicza solanka teraz bliżej Sądecczyzny. Termy Gorce otwarte

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.