Gorące kąpiele i lecznicza solanka teraz bliżej Sądecczyzny. Termy Gorce otwarte

Gorące kąpiele i lecznicza solanka teraz bliżej Sądecczyzny. Termy Gorce otwarte

50 miejsc pracy dla mieszkańców okolic Niedźwiedzia, Koninek i Mszany i mnóstwo radości dla wszystkich, którzy lubią gorące kąpiele – to dwa najważniejsze „owoce” inwestycji, która już służy ludziom. W Porębie Wielkiej w gminie Niedźwiedź otwarto Termy Gorce. Nie trzeba już podróżować na Podhale albo na Słowację aby skorzystać z takiej atrakcji.

Obiekt Centrum Rekreacji i Balneologii w Porębie Wielkiej wybudowany kosztem ponad 13 mln zł. wydzierżawiła od powiatu limanowskiego spółka Tatra Termal –  właściciel Gorącego Potoku w Szaflarach. Umowę dzierżawy na 29 lat podpisano jesienią 2021 roku.

Termy Gorce otwarto dla gości 15 stycznia. Kompleks podzielony jest na trzy strefy. Strefa relaksu zapewnia wytchnienie w grocie solnej, jaccuzi i w saunach, w strefie odnowy można skorzystać z inhalacji, hydroterapii i masaży, a w strefie smaku otwarta będzie niebawem restauracja. Strefa relaksu czynna  jest cały tydzień: od 9. do 22.  Strefa Odnowy – od poniedziałku do piątku od 8. do 19, w soboty od 9. do 19., a w niedziele od 11. do 19.

Zapoczątkowana w 2015 roku inwestycja została oficjalnie ukończona, aby służyć wszystkim tym, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, złapać oddech w zabieganym świecie i korzystać z dobroczynnych właściwości największego skarbu Gminy Niedźwiedź – termalnej wody solankowej. Zaczęliśmy pisać nową historię miejsca, które ma ogromny potencjał, zarówno dla społeczności lokalnej jak i rozwoju turystyki w Porębie Wielkiej. Mamy nadzieję, że od tej chwili Termy Gorce, będą Wam dobrze służyć.” – zapraszają gospodarze obiektu – Monika i Dawid Gaweł oraz Karolina i Mateusz Hreśka.

W otwarciu Term Gorce wzięli udział starosta Mieczysław Uryga i jego poprzednik – Jan Puchała oraz przewodniczący rady powiatu  Józef Pietrzak.

Mieszkańcy Poręby Wielkiej, Koniny, Podobina i Niedźwiedzia mogą liczyć na 10% zniżki przy zakupie wejściówek na  basen, jacuzzi, saunę oraz grotę solną.

zdjęcia: Termy Gorce

Czytaj też:

Lipie, Roztoka-Brzeziny. Reorganizacja, czy likwidacja szkół? Gorąco w Gródku nad Dunajcem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.