Świniarsko będzie miało Centrum Aktywnego Wypoczynku, Ptaszkowa – ściankę wspinaczkową

Świniarsko będzie miało Centrum Aktywnego Wypoczynku, Ptaszkowa – ściankę wspinaczkową

W obiekcie który powstanie w Świniarsku  znajdzie się sala do ćwiczeń, szatnie z sanitariatami, siłownia oraz pomieszczenia konferencyjne. Wokół budynku zaplanowano budowę masztu informacyjnego, siłowni zewnętrznej i parkingu.

Kosztorys inwestycji opiewa na kwotę 2 mln. 377 518 zł z czego milion 301 tys. to dofinansowanie. Gmina Chełmiec jeszcze w lipcu chce ogłosić przetarg na budowę. Jej finał spodziewany jest w sierpniu 2018 r. Dokumentacja wraz z pozwoleniem na budowę jest gotowa od ubiegłego roku.

Jak informują gminni urzędnicy – podziękowania za szybkie przygotowanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę należą się szczególnie sołtys wsi Świniarsko – Pani Annie Stepaniak.

Liderem projektu dzięki, któremu udało się zdobyć dotację na tę inwestycję jest Lokalna Grupa Działania Korona Sądecka. Wniosek dotyczył kilku miejscowości. Ptaszkowa wzbogaci się o ściankę wspinaczkową. Atrakcje tutystyczne powstaną także w Królowej Górnej i w Parku Miejskim w Grybowie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.