Uwaga: „Wnuczki” i „policjanci” znowu grasują

Uwaga: „Wnuczki” i „policjanci” znowu grasują

Tylko dzisiaj sądeccy policjanci otrzymali 4 zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy od osób starszych metodami na wnuczka i policjanta.

– W związku z zaistniałą sytuacją apelujemy o ostrożność w każdym przypadku, gdy w trakcie rozmowy telefonicznej ktoś żąda od nas pieniędzy mówi mł. asp Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Pamiętajmy, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy.

Sądeccy policjanci radzą jak nie dać się okraść metoda na policjanta i wnuczka.

Policjanci nigdy nie dzwonią do osób postronnych wypytując ich o numer konta czy oszczędności – podkreśla Iwona Grzebyk – Dulak. Nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie dzwonią do mieszkańców by zaproponować im udział w prowadzonych przez siebie działaniach. Nigdy też nie odbierają pieniędzy, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom czy przelewanie na konta bankowe.

Jeśli chodzi o metodą na wnuczka osoba, która znajdzie się w podobnej sytuacji, powinna upewnić się czy faktycznie dzwonił ktoś z rodziny lub jej bliskich znajomych. Dlatego najlepiej wykonać telefon zwrotny do krewnego czy wnuka, za którego podaje się oszust i upewnić się czy faktycznie znalazł się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy – radzi Iwona Grzebyk Dulak. Wykonanie takiego telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 997.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.