Jesteś młody i szukasz pracy na wakacje? OHP pomoże znaleźć

Jesteś młody i szukasz pracy na wakacje? OHP pomoże znaleźć

W bazie Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu zarejestrowało się ponad dziewięciuset  młodych sądeczan chętnych do pracy. Ofert jest na razie około 40. Głównie dotyczą branży gastronomicznej, hotelarskiej i handlowej.

Są to przede wszystkim prace, w których nie są potrzebne kwalifikacje. Młodzi ludzie mogą zarobić zgodnie z obowiązującymi stawkami czyli w przypadku umowy zlecenia – 13 złotych brutto za godzinę, a umowy o pracę  – dwa tysiące złotych brutto

W naszej bazie mamy na przykład oferty pracy w budownictwie przy wykonywaniu prac porządkowych i do zbiorów owoców. W przypadku osób pełnoletnich przeważają oferty w gastronomii. Poszukiwani są kelnerzy, pomoce kuchenne czy kucharze, inwentaryzatorzy, osoby do wykładania towarów w supermarketach – informuje dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu Agata Fołta.

Wśród ofert są też wyjazdowe. Małgorzata Opiło z Młodzieżowego Biura Pracy przy sądeckim OHP mówi, że młodzież może na przykład pracować nad morzem przez okres trzech tygodni od 13 lipca do 8 sierpnia.

– Mam ofertę wyjazdową do miejscowości Rowy nad morzem. Jest to praca w ośrodku wczasowym. Są tam potrzebne osoby na stanowisku kelner, pokojowa czy pomoc kuchenna. Młodzie ludzie mają zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie. Praca jest na zmiany, po osiem godzin – tłumaczy.

Obecnie jest pełny stan. Została utworzona lista rezerwowa w razie, gdyby ktoś chciał zrezygnować z wyjazdu. Do pracy nad morze wyjedzie między innymi 18-letnia Tatiana.

To jest moja pierwsza praca. Mam nadzieję, ze miło spędzę tam czas łącząc przyjemne z pożytecznym. Można nauczyć się odpowiedzialności i samodzielności. Przy okazji odciążę rodziców. Będę też bardziej dbała o rzeczy, które sobie kupię za moje pierwsze zarobione w życiu pieniądze – mówi.

Oferty w OHP są zweryfikowane. Pracodawcy muszą podać swoje pełne dane teleadresowe, numer NIP. Oferty spływają na bieżąco więc warto sprawdzać co jakiś czas bazę OHP.

Eksperci przypominają, że ci, którzy szukają pracy na własną rękę powinni dokładanie sprawdzić ofertę i przed podjęciem zatrudnienia podpisać stosowną umowę.

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.