Święto na trybunach. Kibice Sandecji pokazali, że Polska jest najważniejsza [Zdjęcia]


Biało-czerwono było wczoraj na stadionie Sandecji w Nowym Sączu gdzie sądeczanie walczyli o ligowe punkty z Chojniczanką Chojnice (2:0).

WSB2020


Nie zabrakło wyjątkowej „kartoniady” na sektorze A oraz dwóch tysięcy biało-czerwonych chorągiewek, którymi wymachiwali kibice Sandecji na sektorach C i F.

Czytaj również: Kapitan Sandecji: „Wówczas ludzie przecieraliby oczy ze zdumienia”

Dziękuję kibicom za wspaniałą postawę. W przeddzień wielkiego święta pokazali, że Polska jest najważniejsza, że to nie tylko slogan, ale że jest to po prostu fakt – komentuje prezes nowosądeckiego klubu Tomasz Michałowski.

Piłkarze wyszli na murawę w biało-czerwonych szalikach z opaskami w barwach narodowych. Towarzyszące im dzieci trzymały w dłoniach flagi Polski. Odegrano Mazurek Dąbrowskiego, zaś kibice popisali się piękną oprawą: Orzeł w koronie – Ojcowie Niepodległości 1918-2018.

Zaprezentowane zostały w niej postacie, dzięki którym przed stu laty Polacy cieszyli się z odzyskania niepodległości: Marszałek Józef Piłsudski (Naczelnik Państwa), Roman Dmowski (główny przywódca Narodowej Demokracji), Wojciech Korfanty (przywódca III powstania śląskiego), Ignacy Daszyński (premier rządu lubelskiego w 1918 roku), Wincenty Witos (trzykrotny premier Polski i działacz niepodległościowy) i Ignacy Jan Paderewski (premier i Minister Spraw Zagranicznych II RP). Pośrodku zaś pojawiło się Godło Polski z lat 1919-1927.

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.