Święto języka i różnorodności kulturowej w Nowym Sączu!

Występy artystyczne, kabaretowe i wokalne, niespodzianki kulinarne rodem z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Turcji oraz recitale piosenek w języku francuskim, hiszpańskim i angielskim... - tak pod znakiem dobrej zabawy minął Dzień Kultury Języka w Instytucie Języków Obcych sądeckiej PWSZ. Coroczna impreza zorganizowana została po raz jedenasty. W wydarzeniu po raz pierwszy wzięli udział nie tylko studenci, ale również uczniowie sądeckiego "Ekonoma".

Renault2

- W tym roku postanowiliśmy połączyć siły z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Już drugi rok w Instytucie Języków Obcych studenci kształcą się na kierunku "lingwistyka dla biznesu". Taki kierunek mają tylko cztery uczelnie w całej Polsce. Prócz dwóch języków obowiązkowych studenci mają przedmioty z zakresu ekonomii oraz nauk o zarządzaniu i jakości. Stąd pomysł współpracy z sądeckim "Ekonomem", gdzie funkcjonują klasy łączące przedmioty ekonomiczne z językowymi. Sam język, lub sama ekonomia to w dzisiejszych czasach zbyt mało, by dobrze funkcjonować na rynku pracy - mówiła Monika Madej-Cetnarowska, dyrektor IJO PWSZ w Nowym Sączu

W ramach imprezy wykładowcy Uniwersytetu Jagielońskiego prowadzili konwersatoria naukowe związane z językiem i kulturą Chin. Nie zabrakło wrażeń artystycznych oraz pysznych smakołyków przygotowanych przez zagranicznych studentów.

- Od nowego roku akademickiego wprowadzamy trzy ścieżki językowe: angielski z chińskim, rosyjski z chińskim oraz niemiecki ze szwedzkim. W ramach filologii jako drugi język wprowadziliśmy również hiszpański i włoski - kusi absolwentów szkół średnich dyrektor Madej-Cetnarowska.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.