SUKCESY DEBLOWE WIKTORA JEŻA – ZAWODNIKA STT FAKRO NOWY SĄCZ NA ŁOTWIE

W ostatnich tygodniach Wiktor Jeż – zawodnik STT Fakro Nowy Sącz rozegrał dwa turnieje w kategorii ITF J60.p

Pierwszy turniej singlowy i deblowy miały miejsce w połowie kwietnia na Łotwie – w Aizkraukle. Tutaj Wiktor razem z partnerem deblowym Jakubem Hrynkiewiczem doszli do finału. W pierwszej rundzie Wiktor i Kuba zmierzyli się z Łotyszem Kristians Koldvells i Rosjaninem Alexandr Churkin. Wynikiem 6:3, 6:3 przeszli do ćwierćfinału, gdzie z kolei skrzyżowali rakiety z duetem izraelsko-czeskim w składzie: Amir Albeg i Krystof Vymazal. Zgrana współpraca dwójki deblistów na korcie szybko przyniosła kolejne owoce i awans do półfinału (6:3, 6:4). W półfinale zawodnik STT Fakro Nowy Sącz i Kuba awansowali do finału. Juniorzy pokonali dwóch Norwegów: Sebastian Eie oraz Sander Juuhl Sivertsen gdzie po dwóch zaciętych setach 4:6 6:1 o losach spotkania zadecydował super tie-break 10:5 na korzyść naszych reprezentantów. W finale Wiktor Jeż i Kuba Hrynkiewicz zmierzyli się z Litwinem Dovas Dersonas oraz Duńczykiem August Brostroem Poulsen. Po pierwszym nieudanym secie 2:6 polscy zawodnicy wrócili do gry wygrywając drugiego seta 6:4, lecz niestety musieli uznać wyższość przeciwników przegrywając w super tie-breaku 4:10. W rozgrywkach gry pojedyńczej w kategorii ITF J60 zawodnik STT Fakro Nowy Sącz Wiktor Jeż doszedł do drugiej rundy.

Drugi turniej rangi ITF J60 odbył się na początku maja, również na Łotwie. Został rozegrany w nadmorskiej miejscowości Liepaja. Był to pierwszy turniej Wiktora w sezonie letnim na zewnętrznej nawierzchni typu hard. Trzeba przyznać, że temperatura dziesięć stopni Celsjusza pozostawiła wiele do życzenia. Turniej singlowy nie należał do najbardziej udanych występów Wiktora – nasz zawodnik odpadł w pierwszej rundzie przegrywając 6-7 (5), 1-6 z Alexandr Churkin. Nie zabrakło jednak kolejnego sukcesu w grze podwójnej gdzie partnerem deblowym zawodnika STT Fakro Nowy Sącz był reprezentant Singapuru Maximus Zavier Wong. W pierwszej rundzie po wygranym secie 7:6 przeciwnicy skreczowali mecz. W  drugim meczu broniąc pięciu piłek meczowych przeciwników Łotysza Maksimsa Kazancevsa i Polaka Olafa Wiśniewskiego zapewnili sobie awans do półfinału z wynikiem 4:6 7:6 10:4. W półfinale Wiktor i Maximus pomimo prezentowania lepszego poziomu gry w dwóch pierwszych setach 6:7 6:3 niefortunnie odpadli przegrywając w super tie-breaku 2:10 z polską parą deblistów Kacprem Knitterem i Oliwierem Sterniczukiem.