Sukces! Piłkarze ze Starego Sącza lepsi od wielkiego FC Porto!

Piłkarze Sokolików 2009 Stary Sącz zaprezentowali się ze wspaniałej strony na turnieju PROFBUD Cup, który rozegrano w Krośnie.

wsb3

Podopieczni trenera Tomasza Popieli byli blisko podium tego dobrze obsadzonego turnieju, ostatecznie plasując się na czwartej pozycji wśród 16 zespołów. Sokoliki w ćwierćfinale zawodów pokonały 2:1 z FC Porto!

Mimo tego, że zespół ze Starego Sącza został ostatnio osłabiony (dwóch graczy odeszło, dwóch zmaga się z urazami) pokazał wielki charakter i pasję.

ILE WARTA JEST SANDECJA? PONAD 2,5 MILIONA EURO!

Drużyna ze Starego Sącza w fazie grupowej zremisowała 2:2 z MTK Budapeszt, pokonała 3:0 Zagłębie Lubin, okazała się lepsza od AS Trencin wygrywając 3:2, przegrała 2:4 z Pogonią Szczecin oraz z Lechem Poznań 0:1 i ponownie wróciła na zwycięski szlak ogrywając Znicza Pruszków 3:2.

10 punktów i trzecie miejsce w grupie dało awans do ćwierćfinału. Tam czekało słynne FC Porto, które po ciężkim meczu starosądeczanie pokonali 2:1! Gola na wagę awansu do najlepszej czwórki zawodów strzelił… bramkarz Sokolików. W półfinale Sokoliki zmierzyły się z Pogonią Szczecin. „Portowcy” okazali się lepsi po raz drugi. W ostatnim meczu z Lechem Poznań Sokolikom zabrakło bardzo niewiele do podium, piłka dwukrotnie po ich strzałach lądowała na poprzeczce, raz ostemplowała słupek.

Czytaj również: ŁUKASZ „BOOM BOOM” PŁAWECKI PO WALCE W NIEMCZECH: „NAPRAWDĘ MOCNY RYWAL”

- Nie zabrakło nam umiejętności, a przysłowiowego szczęścia. Na długo pozostaną w pamięci łzy chłopaków po gwizdku sędziego kończącego zawody. Oni czuli, że medal był bardzo blisko, a my wiemy, że i tak są zwycięzcami – dodaje trener Popiela.

Wychodzi zatem na to, że Stary Sącz to nie tylko Międzynarodowy Turniej Sokolika U-10 goszczący najlepsze kluby Europy, ale również szkółka piłkarska UKS Sokoliki, szlifująca piłkarskie talenty.

Czytaj również: PREZES SANDECJI O STADIONIE: „BĘDZIE BUDOWANY ETAPAMI”

Skład Sokolików: Oskar Plata, Bartosz Pawłowski, Maciek Oświęcimka, Blażej Kożuch, Mateusz Gucwa, Filip Izworski, Oskar Bodziony, Kamil Dudczak, Oskar Tomczuk, Oliwier Kurzeja, Wojciech Pierzga, Jalen Jones. Trener: Tomasz Popiela. Kierownik zespołu: Tadeusz Bodziony.

Czytaj również: SANDECJA TRACI REKORDOWO DUŻO GOLI [RANKING]

Klasyfikacja końcowa:

1. Pogoń Szczecin

2. Beniaminek Krosno

3. Lech Poznań

4. UKS Sokoliki Stary Sacz 2009

5. Lokomotiv Kijów (Ukraina)

6. FC Porto (Portugalia)

7. Legia Warszawa

8. Jagiellonia Białystok

9. Znicz Pruszków

10.Karpaty Lwów (Ukraina)

11. Zagłębie Lubin

12. Wisła Kraków

13. AS Trencin (Słowacja)

14. Gornik Zabrze

15 .MTK Budapeszt (Węgry)

16. Gentofte Academy (Dania).

Odwiedź konto autora na Twitterze

Fot. PROFBUD Cup archiwum

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.