Studio DTS rusza z nowym programem. Kim są Genialni Lokalni Globalni? [VIDEO]

Genialni Lokalni Globalni to nowy program Studia DTS, który swą nazwą nawiązuje do Rankingu GLG im. Danuty Szaflarskiej. Powstał, by wspierać jego ideę, a więc promować artystów związanych z Sądecczyzną, którzy działają na polu kultury w kraju i za granicą, rozsławiając region tak jak czyniła to pochodząca z Kosarzysk w Piwnicznej Zdroju patronka rankingu.

W pierwszym odcinku rozmawiamy z Ryszardem Krukiem, prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Almanachu Muszyny, który wraz z „Dobrym Tygodnikiem Sądeckim” i Centrum Kultury im. Ady Sari w Starym Sączu jest organizatorem tego przedsięwzięcia. W tym roku kapituła GLG, w której zasiadają m.in. córki Danuty Szaflarkiej – Maria Ekier i Agnieszka Kilańska-Cypel, po raz drugi przyznała nagrody wybitnym Sądeczanom. Wśród laureatów dwóch edycji GLG znalazły się takie nazwiska jak: Joanna Kulig, Sylwia Olszyńska, bracia Węgrzyn, Filip Pławiak, Katarzyna Zielińska… Zresztą sami zobaczcie i posłuchajcie. W kolejnych odcinkach to oni będą bohaterami programu Genialni Lokalni Globalni.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.