Ruszyły uzbrojone, policyjne patrole rowerowe. Dotrą tam, gdzie radiowozy nie mogą

Ruszyły uzbrojone, policyjne patrole rowerowe. Dotrą tam, gdzie radiowozy nie mogą

policyjne patrole na rowerze, Nowy Sącz, Sądecczyzna, powiat nowosądecki

Od dzisiaj, 20 maja, w Nowym Sączu i na ścieżkach rowerowych powiatu nowosądeckiego będzie można spotkać policjantów na rowerze. Niech Was nie zmyli biała koszula i krótkie spodenki – funkcjonariusze są tak samo uzbrojeni jak inni koledzy na służbie. Cel patroli na jednośladach? Prewencja i szybkie interwencje w miejscach, do których trudno dotrzeć radiowozem. 

Patrole rowerowe na sądeckich ulicach pojawiają się zwykle na wiosnę, kiedy aura na to pozwala. Dzięki jednośladom mundurowi z łatwością mogą dotrzeć w trudno dostępne rejony. Służbę z wykorzystaniem rowerów pełnią odpowiednio do tego przeszkoleni funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

– Ich umundurowanie różni się od umundurowania policjantów, których możemy na co dzień spotkać w terenie – mają białe koszulki z napisem „Policja” z pagonami ze stopniami służbowymi oraz krótkie spodnie. W celach bezpieczeństwa, zamiast czapki z daszkiem, posiadają kaski rowerowe. Poza tymi różnicami, policjanci pełniący służbę na jednośladach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak funkcjonariusze w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych – wyjaśnia Aneta Izworska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Głównym zadaniem rowerowych patroli jest pilnowanie porządku w centrum miasta. Jednak w razie konieczności będą też kierowane w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Policjantów na jednośladach będzie można spotkać także na nadbrzeżach sądeckich rzek, trasach rowerowych, parkach miejskich oraz wąskich uliczkach między blokami.

Czytaj także: Będą mieli SOR z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonie 16 milionów.

Fot. KMP w Nowym Sączu 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.