Powstanie SOR z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonie 16 milionów

Powstanie SOR z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja pochłonie 16 milionów

SOR, Limanowa, przebudowa i rozbudowa

Szpitalny Oddział Ratunkowy w limanowskim szpitalu zostanie rozbudowany. Inwestycja pochłonie 16 milionów złotych. W planach jest przebudowa powierzchni 500 m2 obecnego SOR-u oraz rozbudowa oddziału o kolejne 600 m2. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej. Władze szpitala chcą pozyskać na ten cel pieniądze z programu „Polski Ład” oraz z Funduszy Unii Europejskiej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 roku SOR będzie miał wydzielone obszary: segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć; resuscytacyjno-zabiegowy; wstępnej intensywnej terapii; terapii natychmiastowej; obserwacji; konsultacyjny; zaplecza administracyjno-gospodarczego.

Dodatkowo na oddziale będzie znajdowało się pomieszczenie do krótkotrwałej izolacji pacjentów z chorobą zakaźną lub z podejrzeniem zachorowania na chorobę zakaźną. SOR będzie dobrze skomunikowany z oddziałem anestezjologii i intensywnej terapii, blokiem operacyjnym, pracownią diagnostyki obrazowej oraz węzłem wewnątrzszpitalnej komunikacji pionowej. W starym budynku SOR, który zostanie przebudowany, powstaną: pomieszczenie pro-morte, izolatka, obszar segregacji medycznej, rejestracji i przyjęć, pomieszczenie triage, poczekalnia obszaru konsultacyjnego oraz obszar resustacyjno-zabiegowy.

Natomiast w dobudowanej części znajdą się: gabinety konsultacyjne lekarzy internistów, chirurga i pediatry, a także obszar obserwacyjny, w tym: obserwacji dzieci, obserwacji chirurgicznej, intensywnej terapii wstępnej, obszar wstępnej intensywnej terapii oraz obszar terapii natychmiastowej, w pobliżu której będzie sala zabiegowa i opatrunków gipsowych. Powstanie także duża poczekalnia dla rodzin pacjentów. W piwnicach dobudowanej części SOR pojawią się nowe pomieszczenia przeznaczone na magazyny szpitalne, szatnie pracownicze oraz archiwum.

„Przebudowa i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej” to ogromna inwestycja, która będzie wymagała odpowiednich rozwiązań logistycznych, tak, by zachować funkcjonowanie SOR-u. Dlatego zakładamy, iż I etapem będzie rozbudowa SOR. Po jej zakończeniu oddział w całości zostanie przeniesiony do nowych pomieszczeń, a w dotychczas użytkowanych rozpocznie się przebudowa i dostosowanie tych pomieszczeń do nowych funkcji i nowego układu funkcjonalnego” – wyjaśnia Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala.

To kolejna duża inwestycja limanowskiej placówki. Wcześniej przeprowadzono termomodernizację budynków Szpitala Powiatowego w Limanowej im. Miłosierdzia Bożego, która kosztowała 8 milionów złotych. O tym informowaliśmy w artykule: Tak będzie wyglądał limanowski szpital po termomodernizacji za 8 mln.

Fot. Szpital w Limanowej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.