Stróże: potrzeba miliona złotych, by dokończyć Narodowy Ośrodek Autyzmu

W czerwcu ubiegłego roku Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, mająca siedzibę w Stróżach, rozpoczęła budowę Narodowego Ośrodka Autyzmu. Dałkowity koszt inwestycji to około 10 mln złotych. Potrzeba ludzi dobrego serca, by dokończyć dzieło. 

Piotr Wojtas zorganizował zbiórkę na portalu społecznościom ,,Facebook”. Jej celem jest zebranie miliona złotych. Obecnie na koncie znajduje się nieco ponad trzysta złotych, ale pracownicy fundacji nie tracą nadziei i wierzą w ludzką dobroć.

Zbiórkę można wesprzeć TUTAJ

Kamień węgielny pod budowę placówki wmurowano w czerwcu, podczas ubiegłorocznej XXI Zintegrowanej Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

– Dokonaliśmy uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod ośrodek, który jest bardzo potrzebny, by pomagać ludziom z autyzmem. Powstający obiekt będzie służyć mieszkańcom naszego powiatu, ale też osobom z całej Polski. Narodowy Ośrodek Autyzmu to dzieło, które procentować będzie dla 42 osób – mówił wówczas senator Stanisław Kogut, Prezes Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

W ośrodku będzie 14 pokoi jednoosobowych i 14 dwuosobowych, zaplecze sanitarne i kuchenne, 3 pokoje pobytu dziennego, jadalnie dla 42 mieszkańców, gabinet pomocy medycznej, dyżurka pielęgniarska, 4 gabinety lekarskie oraz pomieszczenia do terapii i rehabilitacji. To wszystko znajdować się będzie na trzech tysiącach metrów kwadratowych powierzchni.

Postępy prac można zobaczyć TUTAJ

Budynek składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych, będzie podzielony na trzy części: dom pomocy społecznej dla osób z autyzmem, siedzibę warsztatów terapii zajęciowej oraz gabinety lekarskie.

Aby to wszystko mogło powstać – potrzeba wsparcia ludzi dobrego serca. 

Można również przekazać 1% swojego podatku na poczet budowy placówki.

Fot. Krzysztof Gryzło/
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.