Strażacy z OSP Barcice cieszą się już nowym samochodem [film, zdjęcia]

Strażacy z OSP Barcice cieszą się już nowym samochodem [film, zdjęcia]

OSP Barcice

Kolejna jednostka OSP w naszym regionie może pochwalić się nowym pojazdem ratowniczo-gaśniczym. W akcji najczęściej widzieć go będą mieszkańcy gminy Stary Sącz, ponieważ zasilił flotę druhów z Barcic. Strażacy przywitali nowy samochód bojowy już 15 lutego, natomiast w ubiegłą sobotę, 9 marca, miało miejsce jego uroczyste przekazanie i poświęcenie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Barcicach założona została w 1927 roku. W 2002 roku wydano decyzję o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Przy wyjazdach do działań ratowniczo-gaśniczych strażakom z OSP Barcice służą samochody Iveco Eurocargo (GCBA 3,5/32) i Dodge Ram (GLBM 0,3/0,09). Ku radości druhów niedawno w ich garażu stanęło też Volvo FL 280 (GBA 3/2,7) z napędem 4×4 i zabudową marki Profis.

Podczas sobotniej uroczystości wiceprezes Zarządu OSP Barcice druh Artur Janik dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji strażackiego marzenia o nowoczesnym samochodzie. Słowa wdzięczności kierował do Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Marszałka Województwa Małopolskiego, premiera, burmistrza Starego Sącza i Rady Miejskiej, a także do Zofii i Adama Obrzudów.

– Nowy samochód strażacki marki Volvo w zabudowie Profis to nie tylko symbol postępu technologicznego, ale przede wszystkim narzędzie, które umożliwi nam skuteczniejszą i szybszą interwencję w przypadku zagrożeń dla naszej społeczności. Jednakże pamiętajmy, że sprzęt to jedynie narzędzie, a prawdziwą siłą są ludzie, którzy gotowi są poświęcić się dla dobra innych. To właśnie Wasze zaangażowanie, odwaga jest najcenniejszym zasobem w naszej misji ochrony życia i mienia – podkreślał druh Artur Janik.

Oprócz druhów OSP Barcice z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą oraz przedstawicieli jednostek OSP z gminy Stary Sącz w wydarzeniu wzięli udział: dowódca JRG 2 w Nowy Sączu st. bryg. Sławomir Wojta, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP Teodor Gargas, prezes Oddziału Gminnego ZOSP Roman Jop i komendant Paweł Banach, strażacy z DHZ Hniezdne ze Słowacji, a także poseł Patryk Wicher, radni województwa małopolskiego Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń, Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, radna Elżbieta Łomnica, sołtys Barcic Tomasz Koszkul i Barcic Dolnych Przemysław Mairer, Zofia i Adam Obrzud oraz księża: Grzegorz Sroka, Andrzej Kędryna i Marcin Kwiecień.

Na nagraniu poniżej można zobaczyć, jak strażacy przywitali w lutym nowy pojazd. Pod filmem natomiast galeria zdjęć z uroczystego przekazania i poświęcenia samochodu.

fot. Urząd Miejski w Starym Sączu

Czytaj też: Plebiscyt „150 lat na straży” przedłużony. Zgłoś strażaka!

Reklama