Strażacy z Obidzy urządzili mieszkańcom śmigus-dyngus

Jak się często mówi – święta, święta i po świętach. Dla jednych był to czas głębokiej religijnej zadumy, dla innych spotkania z rodziną, czy po prostu wypoczynku. Święta Wielkanocne są też związane z licznymi tradycjami. Jedną z nich kultywować postanowili strażacy z Obidzy w gminie Łącko, urządzając mieszkańcom imponujący śmigus-dyngus.

Dawniej w Poniedziałek Wielkanocny oblewane wodą były panny na wydaniu. Obecnie ,,obrywa się” wszystkim bez wyjątku. W ruch idą kubki, butelki, wiaderka, spryskiwacze, czy specjalne zabawki na wodę – pistolety, jajka. W niektórych domach wodę zastępuje się symbolicznym pryśnięciem perfumami. Druhowie z OSP Obidza podeszli jednak do sprawy z rozmachem i wykorzystali strażacki samochód oraz działko wodne, choć ze względu na chłód, oszczędzili nieco mieszkańców.

– W związku z lanym poniedziałkiem postanowiliśmy podtrzymać tradycję, oblewając wodą mieszkańców naszej miejscowości. Mimo niemal bezchmurnego nieba ograniczyliśmy się tylko do oblewania przejeżdżających samochodów przy użyciu działka wodnego – poinformowali wczoraj druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Obidzy na swoim facebookowym profilu.

fot. OSP Obidza – Facebook

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.