Strażacy z Nowego Sącza pokazali klasę. Są drugą najlepszą drużyną w Polsce

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF, PSP Nowy Sącz

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu reprezentowali Sądecczyznę na Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych CTIF. Pokazali na nich ducha walki i profesjonalizm. Stanęli na drugim stopniu podium.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF, PSP Nowy Sącz

Zawody odbyły się w dniach 27-28 sierpnia na stadionie lekkoatletycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Były one eliminacjami ogólnopolskimi do Olimpiady Strażackiej CTIF, która według planów ma się odbyć w lipcu w 2022 roku w Słowenii. Pierwszego dnia w zmaganiach udział wzięły najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (10-16 lat) z poszczególnych województw oraz zwycięzcy poprzednich zawodów krajowych MDP.

28 sierpnia odbyły się zawody OSP, KDP, PSP. Drużyna KM PSP Nowy Sącz startująca w klasie „B” uzyskała wynik 372,40 pkt i okazała się być drugą najlepszą drużyną w Polsce. Sądecczyznę reprezentowali: Konrad Gurgul, Dariusz Filipowicz, Paweł Oleksy, Daniel Skrzypiec, Sławomir Pulit, Tadeusz Fałowski, Krzysztof Krzyśko, Włodzimierz Piórkowski, Michał Dyrek i Andrzej Majewski z nowosądeckiej PSP.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF, PSP Nowy Sącz

Wyniki

W kategorii drużyn Państwowej Straży Pożarnej startujących w klasie „A”

  1. PSP Kościan
  2. PSP Pleszew
  3. PSP Będzin

W kategorii drużyn Państwowej Straży Pożarnej startujących w klasie „B”

  1. PSP Siedlce
  2. PSP Nowy Sącz

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.