Strażacy z Lipnicy Wielkiej walczą o sekundy ratujące życie. Może im je dać nowy samochód

Strażacy z Lipnicy Wielkiej walczą o sekundy ratujące życie. Może im je dać nowy samochód

OSP Lipnica Wielka

Od 137 lat spieszą z pomocą, ale teraz to oni jej potrzebują. Nie chcą już się dłużej bać, że z powodu jakiejkolwiek usterki nie zdążą na czas. Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej zbierają na nowy samochód pożarniczy.

Ich 52 letni Magirus-Deutz 170D11 w najmniej odpowiednim momencie może nie odpalić. Może też zgasnąć w trasie. Jak przyznają, więcej czasu poświęcają na jego naprawę niż na korzystanie z niego.

– Samochód o którego każdy z nas dba i darzy ogromnym sentymentem, niestety bardzo często odmawia współpracy – mówią strażacy OSP Lipnica Wielka. – Ciężko jest wyobrazić sobie przeszło 50-letni samochód, którym ktoś sprawnie i bezpiecznie porusza się po naszych drogach. My taki sprzęt użytkujemy na co dzień…

Koszt zakupu nowego pojazdu jest ogromny. Strażacy ochotnicy nawet przy wsparciu sponsorów i samorządów nie są w stanie zebrać odpowiedniej kwoty, dlatego postanowili zaapelować o pomoc do mieszkańców Lipnicy Wielkiej, gminy Korzenna, na terenie której działają, i całego powiatu.

– Nasza jednostka została powołana, aby ratować Wasze życie, zdrowie i mienie oraz nieść pomoc gdy tylko jej potrzebujecie. Dbamy i chronimy Was o każdej porze dnia i nocy – nie zważając na warunki pogodowe i często narażając własne bezpieczeństwo – zaznaczają druhowie najstarszej jednostki OSP w gminie Korzenna.

Nowy samochód zapewni nie tylko większe bezpieczeństwo i komfort pracy strażakom, ale i da cenne sekundy, które mogą wpłynąć na uratowanie czyjegoś życia.

Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Wielkiej uruchomili internetową zbiórkę. Każda złotówka przybliża ich do spełnienia wielkiego marzenia. Wpłat można dokonywać na stronie TUTAJ lub bezpośrednio na utworzone w tym celu konto: 52 8797 1026 0020 0200 0329 0003.

– To Twoja pomoc jest najważniejsza! Jeśli każdy z nas dołoży coś od siebie, to razem pokonamy tą przeszkodę! – apelują druhowie OSP Lipnica Wielka.

fot. OSP Lipnica Wielka – zrzutka.pl

Czytaj też: Lipnica Wielka ma nowego sołtysa. Jest strażakiem

Share on twitter
Share on facebook