Aranżacja wnętrz. Detal jest wisienką na torcie

Aranżacja wnętrz. Detal jest wisienką na torcie

Rozmowa z właścicielkami biura projektowego B2Bwnętrza z Nowego Sącza – Agnieszką Baran i Sylwią Bogusławską

– Jakie obecnie panują trendy w aranżacji wnętrz?

Agnieszka Baran: – Trendy kolorystyczne we wnętrzach w obecnym roku to spokojne, stonowane, dające poczucie ciepła i bezpieczeństwa kolory ziemi, które odzwierciedlają nasze pragnienie spokoju i powrotu do natury w dzisiejszym zabieganym świecie. Królują ziemiste odcienie beżu i brązu oraz oliwka. Wracają również nieco odważniejsze kolory stanowiące dodatki, takie jak kobalt, musztardowy, indygo a także całkiem zapomniany bordowy. Jeśli chodzi o style to przede wszystkim minimalizm określający nowy luksus, wypełniony obłymi kształtami. Piękne materiały tapicerskie jak i ścienne (tapety, fototapety), dla bardziej wymagających – złote subtelne dodatki.

Sylwia Bogusławska: – Warte uwagi są także wszechobecne zielenie, które z roślin doniczkowych przenosimy na ściany i meble, nadając wnętrzu naturalności. Pozostaje również z nami pastelowa żółć i przybrudzony róż. Kierujemy się zasadą, że moda przemija a klient ma się dobrze czuć w swoim wnętrzu przez cały czas. Uważnie słuchamy jego potrzeb, tworząc wnętrza ponadczasowe.

– W zeszłym roku modne były surowce takie jak wiklina, bambus. Co Panie o nich sądzą?

AB: – Wiklina i bambus to znane od lat, wpisujące się w wiele stylów materiały. Za ich pomocą możemy stworzyć przytulne, minimalistyczne wnętrze. Uważamy, że każdy naturalny materiał jest mile widziany w naszych wnętrzach, podkreślając cały czas dążenie do powrotu do natury.

– Czym inspirujecie się w swoich realizacjach? (…)

Całą rozmowę przeczytasz w najnowszym wydaniu DTS – bezpłatnie pod linkiem:

 

Reklama