Strażacy ewakuowali mężczyznę, który nie mógł opuścić budynku

Strażacy ewakuowali mężczyznę, który nie mógł opuścić budynku

W czwartek (14 marca) w godzinach wieczornych strażacy z Krynicy-Zdroju oraz druhowie z OSP w Muszynie otrzymali wezwanie na ulicę Ogrodową. Ustalono, że bezdomny mężczyzna nie może opuścić znajdującego się tam pustostanu. Podjęto decyzję o ewakuacji.

Bezdomny mężczyzna znajdował się na balkonie pierwszego piętra pustostanu, którego nie był w stanie opuścić samodzielnie. Przyczyną było trwałe zabezpieczenie okien i drzwi płytami budowalnymi, które zablokowały możliwość wyjścia.

,,Mężczyzna nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W związku z tym podjęto decyzje o ewakuacji osoby po drabinie przystawnej. Strażacy przystawili drabinę nasadkową do balkonu budynku. Po drabinie rota strażaków dotarła do mężczyzny. Strażacy odebrali rzeczy osobiste i przekazali strażakom na dole. W dalszej kolejności sprowadzono mężczyznę po drabinie w asyście asekurującego strażaka.  Strażacy dokonali przeszukania całości obiektu. Po dokonanym sprawdzeniu nie zlokalizowano innych osób w obiekcie. Z informacji uzyskanych od mężczyzny ustalono, że jako osoba bezdomna, czasowo przybywał w pustostanie i nie słyszał odgłosu zabezpieczania otworów okiennych i drzwiowych” – informują służby prasowe Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Według przekazanych informacji na miejsce zdarzenia dotarł przedstawiciel zarządcy, któremu przekazano sprawę.

 

fot. JRG Krynica-Zdrój

Czytaj też:

Nastoletni pirat drogowy przekroczył 20 punktów karnych. Nie prędko ponownie siądzie za kółkiem

Reklama