Strażacka młodzież z Polski i Słowacji rywalizowała w Korzennej

Strażacka młodzież z Polski i Słowacji rywalizowała w Korzennej

spotkanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Korzenna i DHZ Nová Ľubovňa

To był dzień pełen atrakcji, ale i sportowych wyzwań. Młodzi strażacy z DHZ Nová Ľubovňa ze Słowacji odwiedzili w ubiegłą sobotę (20 maja) koleżanki i kolegów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Korzenna. W programie spotkania znalazły się między innymi zawody strzeleckie.

Rano przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej powstały trzy stanowiska do strzelania z karanbinka pneumatycznego. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie, a także drużynowo, walcząc o Puchar Naczelnika OSP Korzenna. Młodzi strażacy mieli również okazję spróbować swoich sił w rzucaniu lotkami do tarczy. Korzeńscy druhowie zorganizowali zawody strzeleckie przy współpracy z Klubem Liga Obrony Kraju ,,Snajper” w NEWAG S.A. Nowy Sącz.

Po tej części spotkania zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Wydarzenie było też okazją do wręczenia naczelnikowi OSP Korzenna Stanisławowi Wojtarowiczowi Brązowego Krzyża ,,Za zasługi dla klubów żołnierzy rezerwy”.

Następnie przyszedł czas na grillowy poczęstunek. Po nim na orliku w Korzennej miała miejsce druga część integracji. Tam młodzi strażacy rywalizowali w konkurencji znanej z Halowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych i rozegrali międzynarodowe mecze w piłkę nożną i siatkówkę. Nie zabrakło także stanowiska z fantomami, na którym druhna Ola przypominała wszystkim chętnym zasady udzielania pierwszej pomocy.

– Chciałbym serdecznie podziękować moim kolegom Józefowi Fiutowi i Kazimierzowi Wróblowi za pomoc w zorganizowaniu strzelania z karabinka pneumatycznego. Można powiedzieć, że odbyły się u nas mistrzostwa młodzieżowych drużyn pożarniczych z OSP Korzenna i DHZ Nová Ľubovňa. Dziękuję też naszym strażakom, opiekunom MDP oraz prezesowi i druhnie skarbnik za sprawną organizację – mówi komendant Stanisław Wojtarowicz.

Strażacka młodzież otrzymała obietnicę, że kolejne takie międzynarodowe spotkanie odbędzie się w przyszłym roku na Słowacji. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy członkowie MDP Korzenna odwiedzą zaprzyjaźnioną jednostkę DHZ Nová Ľubovňa.

– Nasza współpraca trwa już czternasty rok. Spotykamy się głównie na różnych uroczystościach i działamy z młodzieżowymi drużynami pożarniczymi, bo regulamin zawodów sportowo-pożarniczych dla dorosłych strażaków w Polsce i na Słowacji za bardzo się różni. Świetnie się nam współpracuje i mam nadzieję, że po tych zawodach strzeleckich i innych przygotowanych atrakcjach ta współpraca się jeszcze bardziej rozwinie, bo młodzieży się spodobało to spotkanie – stwierdza naczelnik OSP Korzenna.

O początkach przyjaźni strażaków ze Słowacji i z Korzennej przeczytasz TUTAJ.

fot. OSP Korzenna – KSRG

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama