Stracili dach nad głową w jednej sekundzie. Wystartowała akcja pomocy!

Stracili dach nad głową w jednej sekundzie. Wystartowała akcja pomocy!

Rodzina Zielonków z Olszanki, na zawsze zapamięta ten moment. Niesamowity huk, trzask, a w efekcie oderwana prawie cała ściana domu i szczątki budynku rozrzucone w promieniu dziesiątek metrów. Tak właśnie 2 grudnia, w ciągu jednej chwili wybuch gazu zabrał im dach nad głową. Nie pozostawiajmy ich z tą tragedią bez wsparcia!

W budynku, w którym doszło do eksplozji mieszkało siedem osób: dwa młode małżeństwa, jedno dziecko oraz dziadkowie. Podczas wybuchu dwie kobiety zostały ranne. O zdarzeniu informowaliśmy tutaj

Wójt Podegrodzia Małgorzata Gromala apeluje o pomoc dla tej rodziny. Sama zapewnia, że o koszty wynajmu mieszkania, poszkodowani nie będą musieli się martwić, rodzina dostanie także lokal zastępczy. Jednak pomoc potrzebna jest od zaraz. Nie ma na co czekać. Każda złotówka się liczy.

Teraz, kiedy inni przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, oni muszą martwić się o swój niepewny los. Stracili nie tylko dom i środki transportu, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, które dla każdego z nas jest tak bardzo ważne.

Tylko wsparcie i pomoc dobrych ludzi pozwolą rodzinie Zielonków znów stanąć na nogi. Aby pomóc można wpłacić dowolną kwotę na konto: 44 8805 0009 0000 3421 2000 0010 Ochotnicza Straż Pożarna, Olszanka 33-386 Podegrodzie.

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook