Podegrodzie, Olszanka: rodzina, która straciła dach nad głową nie zostanie bez pomocy

Rodzina Zielonków z Olszanki, która w wyniku wczorajszego wybuch gazu pozostała bez dachu nad głową, nie pozostanie bez pomocy. W budynku, w którym doszło do eksplozji mieszkało siedem osób: dwa młode małżeństwa, jedno dziecko oraz dziadkowie. W gminie Podegrodzie już rozpoczęto starania zmierzające do zapewnienia lokalu zastępczego. Wójt Małgorzata Gromala zapewnia, że o koszty wynajmu mieszkania poszkodowani nie będą musieli się martwić.

wsb3

Jak informuje Radio Kraków – w najbliższą niedzielę w kościele parafialnym w Olszance będzie prowadzona zbiórka datków z przeznaczeniem na wsparcie dla państwa Zielonków.

W wyniku wybuchu ranne zostały dwie kobiety (24 i 28 lat). Z poparzeniami i obrażeniami spowodowanymi przez falę uderzeniową trafiły do szpitala.

Jak informowaliśmy wczoraj – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie zezwolił na dalsze użytkowanie budynku uszkodzonego przez eksplozję. Jutro zapadnie decyzja czy dom powinien zostać rozebrany.

Gdy będzie znana ostateczna decyzja nadzoru budowlanego, skierowany zostanie apel do przedsiębiorców i wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc  – o konkretne wsparcie.

fot. PSP Nowy Sącz

 

Olszanka: wybuch gazu rozszarpał dom. Dwie osoby w szpitalu

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]