Nowy Sącz, ul. Marcinkowicka: dwa samochody ciężarowe zderzyły się na rondzie

Dziś (5 grudnia) przy wjeździe na rondo im. ks. prof. Bolesława Kumora w Nowym Sączu zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Do zdarzenia doszło około godziny 11. 

wsb3

W wypadku brał udział samochód ciężarowy DAF oraz Mercedes Atego z naczepą. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Obaj mężczyźni opuścili samochody o własnych siłach, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych i nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Jak informuje sądecka straż pożarna: „Z relacji kierujących wynikało, że kierujący DAF-em chcąc uniknąć najechania na tył ciężarowego Mercedesa zjechał na pobocze, zahaczył o naczepę Mercedesa i uszkodził znajdujące się w pobliżu znaki drogowe, barierki zabezpieczające i konstrukcję ekranów akustycznych”.

W samochodzie marki DAF uszkodzony został zbiornik paliwa i nastąpił wyciek oleju napędowego. Uszkodzony pojazd całkowicie zablokował wjazd na rondo, a część przewożonego towaru wypadła z auta na pobocze.

Na miejscu działali druhowie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz policja. Strażacy zabezpieczyli cieknący zbiornik z paliwem i zneutralizowali wylany olej napędowy i płyny eksploatacyjne. Konieczne było też odcięcie za pomocą piły do stali i betonu odstających elementów skrzyni ładunkowej samochodu DAF, przed przemieszczeniem pojazdu w bezpieczne miejsce.

Przez jakiś czas w miejscu wypadku ruch odbywał się wahadłowo.

fot. PSP Nowy Sącz

ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]