Kolejna tragedia w Paszynie. 53-latek zginął na miejscu

Tragicznie rozpoczął się 2019 rok. W poniedziałek około godziny 18.15 na drodze gminnej w Paszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 53-letni pieszy. To już kolejne zdarzenie zakończone śmiercią pieszego na tym odcinku.

wsb3

,,Z informacji policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca Volkswagena na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, po czym uderzył w metalową barierę, a następnie w pieszego, który szedł prawidłową stroną w kierunku Mogilna” – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Potrącony mężczyzna znajdował się w rowie 3 metry poniżej poziomu drogi. Po ocenie sytuacji, ratownicy medyczni odstąpili od reanimacji.– Ciało zostało przykryte do czasu przyjazdu prokuratora. Na miejsce przybył prokurator, który po przeprowadzonych czynnościach zezwolił na wyciągnięcie ciała. Zabezpieczono zwłoki na desce ortopedycznej, na której przeniesiono denata w miejsce wyznaczone przez funkcjonariuszy – relacjonują strażacy PSP.

Pojazdem podróżowały łącznie trzy osoby. 21-letni kierowca był trzeźwy, jednak policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem i dowód rejestracyjny. Samochód zabezpieczono do dalszych badań. Prokurator wraz z funkcjonariuszami z grupy wypadkowej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu i ciała pieszego.

– Przygotowano też szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie, które dokładnie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia – wyjaśnia asp dr Iwona Grzebyk Dulak z KMP. 

Fot. PSP Nowy Sącz

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]