Kolejna tragedia w Paszynie. 53-latek zginął na miejscu

Tragicznie rozpoczął się 2019 rok. W poniedziałek około godziny 18.15 na drodze gminnej w Paszynie doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 53-letni pieszy. To już kolejne zdarzenie zakończone śmiercią pieszego na tym odcinku.

,,Z informacji policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca Volkswagena na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawe pobocze, po czym uderzył w metalową barierę, a następnie w pieszego, który szedł prawidłową stroną w kierunku Mogilna" - informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

GoldenEgo

Potrącony mężczyzna znajdował się w rowie 3 metry poniżej poziomu drogi. Po ocenie sytuacji, ratownicy medyczni odstąpili od reanimacji.- Ciało zostało przykryte do czasu przyjazdu prokuratora. Na miejsce przybył prokurator, który po przeprowadzonych czynnościach zezwolił na wyciągnięcie ciała. Zabezpieczono zwłoki na desce ortopedycznej, na której przeniesiono denata w miejsce wyznaczone przez funkcjonariuszy - relacjonują strażacy PSP.

Pojazdem podróżowały łącznie trzy osoby. 21-letni kierowca był trzeźwy, jednak policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdem i dowód rejestracyjny. Samochód zabezpieczono do dalszych badań. Prokurator wraz z funkcjonariuszami z grupy wypadkowej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, pojazdu i ciała pieszego.

- Przygotowano też szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie postępowanie, które dokładnie wyjaśni okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia - wyjaśnia asp dr Iwona Grzebyk Dulak z KMP. 

Fot. PSP Nowy Sącz

TRADYCJATEXT

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie