Nowy Sącz: Stowarzyszenie „Sądecki Elektryk” laureatem Grand Prix nagrody „Kryształy soli” oraz nagrody w kategorii Edukacja i Nauka

Codzienna praca na rzecz innych, pasja działania i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka to cechy którymi powinien się legitymować kandydat do nagrody „Kryształy Soli” przyznawanej corocznie przez Marszałka Województwa Małopolskiego. W tym roku, „solą ziemi” i to dwukrotnie  okazało się być Stowarzyszenie „Sądecki Elektryk”, które już od kilku lat działa aktywnie na wielu różnych płaszczyznach zarówno w samym mieście, jak i w regionie. Wręczenie nagród odbyło się w Krakowie, podczas 20. Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych.

To dla nas powód do wielkiej radości i satysfakcji – mówi Marek Ryglewicz, prezes zarządu Stowarzyszenia. – I o ile nagroda w kategorii Edukacja i Nagroda była dla nas mniejszym zaskoczeniem, o tyle zupełnie nie spodziewaliśmy się nagrody Grand Prix.

Zdobycie nagrody Grand Prix , czyli wyróżnienia dla najlepszych z najlepszych oznaczało pokonanie 31 organizacji pozarządowych z terenu całej Małopolski. Dodatkowy bonus dla Stowarzyszenia to nagroda pieniężna w wysokości 5 tys. zł. Marek Ryglewicz wie już, na co zostaną przeznaczone pieniądze z nagrody.

Zamierzamy zakupić drukarkę 3D, która będzie bardzo pomocna naszym uczniom w ich codziennej pracy. Jej koszt wynosi około 2,5 tys. zł. Resztę pieniędzy przeznaczymy na poczet przyszłych projektów, jako tak zwany wkład własny. 

Stowarzyszenie „Sądecki Elektryk” powstało w 2013 roku, a założyła je  grupa 50 nauczycieli ZSEM w Nowym Sączu. Organizacja umożliwia uczniom, nauczycielom oraz absolwentom rozwijać swoje pasje i zainteresowania, zdobywać wiedzę i nowe umiejętności, kształtować aktywne postawy, otwierać się na drugiego człowieka i uczyć szacunku do otaczającego środowiska naturalnego.

„Sądecki Elektryk” swoimi działaniami nie ogranicza się jedynie do społeczności szkoły, do swoich projektów zaprasza bowiem także młodzież z innych szkół Nowego Sącza oraz  powiatu nowosądeckiego.

Wśród sztandarowych inicjatyw  sądeckiego Stowarzyszenia Elektryka można wyróżnić min. organizację Memoriału Jana Borka Międzyszkolnego Turnieju Szachowego Sądecczyzny o zasięgu wojewódzkim (w tym roku X edycja), „Pikniku Naukowego w Elektryku” (VII edycja), projektu ekologicznego „SOS dla Sądecczyzny” (VII edycja) czy „Własnej firmy – pomysł na życie” (IV edycja).

„Sądecki Elektryk” współpracuje także z PWSZ w Nowym Sączu, licznymi firmami regionalnymi oraz osobami fizycznymi.

fot. www.malopolska.pl

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.