Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP ponownie przedłużone

Stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP ponownie przedłużone

alarm

Premier Mateusz Morawiecki podpisał kolejne zarządzenie w sprawie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP. Będą obowiązywały do końca sierpnia.

Zarządzenie podpisane przez premiera obowiązuje od północy 1 sierpnia do godziny 23:59 31 sierpnia na terytorium całego kraju. Poprzednie, o którym informowaliśmy TUTAJ, obowiązywało do końca lipca.

Przypomnijmy – stopień alarmowy wprowadzany jest, gdy istnieje zagrożenie wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia. Z kolei stopień alarmowy CRP dotyczy zagrożeń dla systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub tych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej (np. systemy zaopatrzenia w żywność i wodę, ochrony zdrowia). Więcej szczegółów dotyczących BRAVO i CHARLIE-CRP można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (TUTAJ).

fot. ilustr. MSWiA


Czytaj też:

Sądecczyzna. Już trzy osoby straciły życie w pożarach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.