Sądecczyzna. Już trzy osoby straciły życie w pożarach

Sądecczyzna. Już trzy osoby straciły życie w pożarach

ogień

Minął już pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji. Jak się okazuje, miniony lipiec był spokojniejszy niż ten zeszłoroczny – a przynajmniej pod względem liczby strażackich interwencji.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu przygotowali zestawienie dotyczące działań w lipcu 2022 i 2021 roku. Okazuje się, że w bieżącym roku sądeccy strażacy interweniowali 307 razy, natomiast w ubiegłym – aż 559 razy.

Na mniejszą liczbę zdarzeń w tym roku miała wpływ bardziej stabilna pogoda. Wszystkie groźne zjawiska pogodowe ominęły Sądecczyznę – wyjaśniają funkcjonariusze KM PSP w Nowym Sączu.

W lipcu 2022 roku było mniej interwencji, jeśli chodzi o wszystkie grupy zdarzeń. Odnotowano 39 pożarów, a w tym samym czasie w ubiegłym roku – 44. Do miejscowych zagrożeń strażacy wyjeżdżali 244 razy, a rok temu aż 472 razy. To właśnie w tym przypadku widać wpływ odmiennych warunków pogodowych. Jeśli chodzi o fałszywe alarmy, w lipcu 2022 roku było ich 24, a w lipcu 2021 roku – 43.

Niestety, pierwszy miesiąc trwających właśnie wakacji zakończył się tragedią. 31 lipca w pożarze w Piwnicznej-Zdroju zginął 42-latek. O tym zdarzeniu informowaliśmy TUTAJ. To już trzecia śmiertelna ofiara pożaru na Sądecczyźnie w tym roku (w 2021 roku w ten sposób zmarła jedna osoba). Przypomnijmy – w lutym doszło do pożaru, w którym zginął Jan Magiera, słynny kolarz i olimpijczyk (pisaliśmy o tym TUTAJ). Niespełna miesiąc później w Tropiu w płomieniach życie straciła 74-letnia kobieta (o czym informowaliśmy TUTAJ).

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Powiat gorlicki. W planach milionowe inwestycje drogowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.