Premier przedłużył stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP

Premier przedłużył stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE-CRP

alarm

Drugi stopień alarmowy (BRAVO) oraz trzeci stopień alarmowy CRP (CHARLIE-CRP) będą obowiązywały do 31 lipca 2022 roku. Wprowadzono je na całym terytorium naszego kraju.

Stopień alarmowy wprowadzany jest, gdy istnieje zagrożenie wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia. Z kolei stopień alarmowy CRP dotyczy zagrożeń dla systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub tych wchodzących w skład infrastruktury krytycznej (np. systemy zaopatrzenia w żywność i wodę, ochrony zdrowia).

Obowiązujący obecnie drugi stopień alarmowy BRAVO ma związek z dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie, a także ze wzmożonym ruchem na granicy naszego kraju. Z kolei stopień CHARLIE-CRP wprowadzono w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Więcej szczegółów dotyczących BRAVO i CHARLIE-CRP można znaleźć w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (TUTAJ).

fot. ilustr. MSWiA


Czytaj też:

Krasne Potockie. Dachowanie osobówki, kobieta w szpitalu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.