Sto lat dla Seniorów

Sto lat dla Seniorów

Gromkie Sto lat, sto lat niech żyją, żyją nam! – zabrzmiało dla Seniorów w niedzielne popołudnie 13 stycznia 2019 roku w murach Szkoły Podstawowej im. Generała Franciszka Gągora w Koniuszowej. Nie mogło być inaczej, bowiem od wielu już lat tradycją szkoły jest wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka.

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji Seniorów, której przewodniczył ks. Damian Siciarz, a wzięli w niej udział Seniorzy wraz z rodzinami, nauczyciele na czele z dyrektorem szkoły oraz zaproszeni goście. Następnie zgromadzeni obejrzeli Jasełka w wykonaniu przedszkolaków oraz wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego specjalnie na tę okazję przez uczniów klas I – III. Ze wszech stron popłynęły życzenia zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata życia dla wszystkich Seniorów, a do pięknie winszujących dołączyli także goście, m.in.: Leszek Skowron – wójt Gminy Korzenna, ks. Emil Myszkowski – proboszcz Parafii Mogilno, Szymon Semla przewodniczący Rady Gminy Korzenna, Jacek Fornagiel – wiceprzewodniczący Rady Gminy Korzenna, Piotr Ogorzałek – radny Powiatu Nowosądeckiego, Zbigniew Sobczyk – sołtys wsi Koniuszowa, Jarosław Gliński – dyrektor szkoły w Koniuszowej oraz Patrycja Rola – przewodnicząca Rady Rodziców.

Zwieńczeniem uroczystych obchodów było wspólne biesiadowanie przy dźwiękach muzyki. Trzeba przyznać, że i w tym roku lipniczanie – Grzegorz Nowak i Iwona Gajkowska-Dziedzic, z powodzeniem porwali biesiadników nie tylko do wspólnego śpiewania, ale także pląsów na parkiecie. To się nazywa zabawa!

Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom oraz pracownikom obsługi szkoły za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia – mówił dyrektor szkoły Jarosław Gliński. – Coroczne obchody “Dnia Seniora” w Koniuszowej cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Tak było i w tym roku, gdyż odwiedziło nas ponad 120 seniorów. Dziękuję sponsorom, bez których wsparcia trudno byłoby całość sfinansować – dziękuję Panu Leszkowi Skowronowi – Wójtowi Gminy Korzenna i Panu Jackowi Fornaglowi – Radnemu z Koniuszowej oraz Radzie Rodziców Szkoły w Koniuszowej za pomoc i udzielone wsparcie finansowe.

Nadesłane przez: Szkoła Podstawowa im. gen. Franciszka Gągora w Koniuszowej

tekst: Agata Ligęza-Chyc

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama