Stary Sącz: wbiegną na Przehybę na nartorolkach

Stary Sącz: wbiegną na Przehybę na nartorolkach

W najbliższą niedzielę w Gaboniu (Gmina Stary Sącz) odbędą się największe otwarte nartorolkowe zawody w Polsce – Przehyba Uphill. Na liście startowej jest już prawie stu zawodników, ale jest jeszcze szansa aby wystartować, zapisując się osobiście w dniu zawodów. 

Przehyba Uphill – III Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach to finał cyklu Vexa Skiroll Tour, po którym zostaną podsumowane klasyfikacje generalne indywidualne i drużynowe. Bieg na Przehybę ze startu indywidualnego nazywany jest polskim Lysebotn Opp. Porównanie z kultowym biegiem pod górę organizowanym w ramach norweskiego ski festiwalu Blink, w którym startują największe światowe gwiazdy biegów narciarskich i biathlonu jest jak najbardziej właściwe biorąc pod uwagę podobny dystans i przewyższenie obu zawodów.

Trasa Przehyba Uphill prowadzi z Gabonia niemal na sam szczyt jednego z wyższych wzniesień Beskidu Sądeckiego – Przehybę (1175 m n.p.m.).

Przehyba Uphill jest biegiem pod górę. Na trasie nie ma ani jednego zjazdu. Dystans biegu to 6,7 km, pokonywane przewyższenie wynosi 580 m. Start do biegu odbywa się ze startu indywidualnego z interwałem czasowym 15 sekund. Przehyba Uphill 2017 to III Mistrzostwa w Biegu pod Górę na Nartorolkach oraz finał cyklu Vexa Skiroll Tour.

Start odbędzie się w Gaboniu. Biuro zawodów i linia startowa znajdują się około 100 metrów za parkingiem w okolicach leśniczówki.

 

PROGRAM:

  • 9:00 – 10:00 – zapisy w biurze zawodów
  • 9:00 – 10:30 – weryfikacja uczestników, odbiór numerów startowych i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 11:15 – start pierwszego zawodnika techniką klasyczną
  • ok. 11:30 – start pierwszego zawodnika techniką dowolną
  • ok. 11:45 – start pierwszego zawodnika na pompowanych kołach
  • ok. 14:00 – rozpoczęcie dekoracji
  • ok. 15:00 – rozpoczęcie zwożenia zawodników do punktu startu

Więcej informacji na temat biegu znajdziesz TUTAJ.

Fot. Ilustracyjne – UM Stary Sącz.

Reklama