Sądecczyzna: setki domów bez prądu i powalone drzewa

Nocna wichura dała mocno się we znaki mieszkańcom Sądecczyzny. Około 1940 domów pozbawionych jest prądu. Najbardziej dotknięta została gmina Łącko.

Wczoraj informowaliśmy o nadciągającym wietrze, który w porywach miał osiągnąć nawet do 140 km/h. W związku z ostrzeżeniami drugiego stopnia wojewoda małopolski zwołał sztab kryzysowy, aby przygotować wszystkie służby do działania. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jak informuje dziś Starostwo Powiatowe, wskutek nocnej nawałnicy setki mieszkańców regionu zostało pozbawionych prądu.

W gminie Łącko uszkodzonych zostało aż 21 stacji transformatorowych. W wyniku tego w 1646 domach nie ma prądu. W gminie Korzenna wiatr pozbawił energii elektrycznej 170 odbiorców, w gminie Grybów - 70, a w Krynicy-Zdroju bez energii muszą radzić sobie mieszkańcy 52 domów.

Powalone drzewa trzeba było usuwać między innymi z dróg w miejscowościach: Rożnów, Roztoka-Brzeziny, Jelna, Krynica-Zdrój, Witowice Dolne, Moszczenica Niżna, Łazy Brzyńskie, Mystków, Wojnarowa i Czerniec, a w Andrzejówce, Znamirowicach i Stóżach oparły się na liniach elektrycznych.

fot. ilustracyjna: PSP Nowy Sącz

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.