Stary Sącz: w sobotę sportowe zmagania na światowym poziomie!

Stary Sącz: w sobotę sportowe zmagania na światowym poziomie!

Międzynarodowy Turniej Sokolika w Starym Sączu już w najbliższy weekend (17, 18 czerwca). Piłkarskie zmagania będą się odbywać na zmodernizowanym za kwotę blisko miliona złotych stadionie przy ul. Bandurskiego 1.

Turniej rozpocznie się uroczystym otwarciem w piątek, 16 czerwca, na starosądeckim Rynku. Początek o godz. 19.30. W sobotę, od godz. 8. do godz. 19. w rozgrywkach będą uczestniczyć cztery grupy eliminacyjne.

– Co roku podnosimy poziom, nie tylko organizacyjny ale również piłkarski. W tym roku mamy aż pięć gwiazd światowego formatu – mówi Tomasz Popiela, koordynator Turnieju Sokolika i trener grup młodzieżowych. – Jest to angielski Liverpool, niemiecka Hertha Berlin, holenderski Feyenoord, włoska AS Roma oraz szkółka Dynamo Zagrzeb, która szkoli piłkarzy najlepiej w Polsce. Do tego dochodzą najlepsze akademie: Legia Lech, Zagłębie Wisła oraz nasze sądeckie drużyny: Sandecja, Dunajec, Sokoliki Stary Sącz. W sumie będą 32 drużyny z 11 krajów. 16 drużyn przyjedzie do nas z zagranicy. Finał rozgrywek planujemy na niedzielę, na godz. 16.20. 

Mecze rozgrywane będą na zmodernizowanym stadionie. Blisko ćwierć miliona do modernizacji obiektu pozyskano dzięki Funduszowi Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Przyczynkiem do modernizacji tego stadionu jest Turniej Sokolika – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

– Stadion został wyposażony w kryte trybuny na 300 osób. Zainstalowany został system nawodnienia. Na całym boisku zostało umieszczonych trzynaście zraszaczy trawy. Mamy również system odwodnienia, ze zbiornikiem na wodę o pojemności 30 metrów sześciennych – dodaje burmistrz Lelek.

Na płycie boiska zamontowany został także monitoring.

Fot. UG Stary Sącz.

Share on twitter
Share on facebook