Stary Sącz: ukłon w stronę przedsiębiorców. Powstaje droga do enklawy biznesu. Będą też stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stary Sącz: ukłon w stronę przedsiębiorców. Powstaje droga do enklawy biznesu. Będą też stacje ładowania samochodów elektrycznych

W Starym Sączu trwa budowa drogi dojazdowej do Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul Wielki Wygon. W efekcie powstanie blisko pół kilometra drogi oraz rondo ułatwiające dotarcie do terenów przeznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego na działalność gospodarczą.  Inwestycja warta jest ponad 6,5 mln zł. z czego blisko 5 mln to unijne dofinansowanie. Prace mają zakończyć się tuż przed wakacjami.

Obok drogi powstanie kompletna infrastruktura: system kanalizacji i odwodnienia, ścieżka rowerowa, chodnik, system odwodnienia powierzchniowego (rowy, przepusty), oświetlenie ronda, drogi gminnej oraz przejść dla pieszych.

Dzięki tej inwestycji powstanie połączenie Strefy Aktywności Gospodarczej z drogą wojewódzką oraz gminną dostosowaną do odpowiednich norm nośności. Dla przedsiębiorców droga łącząca SAG z drogą gminną i dalej, w sposób bezpieczny, z drogą wojewódzką, to ważne ułatwienie. Dobra jakość dróg wpływa w bezpośredni sposób na funkcjonowanie firm, sprawność obsługi oraz koszt utrzymania pojazdów„- czytamy w komunikacie burmistrza Jacka Lelka.

Kolejnym ukłonem w stronę przedsiębiorców i jednocześnie turystów będzie inwestycja w 17 stacji ładowania samochodów elektrycznych. W przyszłym roku władze Starego Sącza planują uruchomić dwie  – jedną na terenie Park&Ride, drugą – przy stawach. W kolejnych latach – następne.

 

 

źródło: http://www.stary.sacz.pl

 

Już jest! Park & Ride w Starym Sączu oficjalnie otwarty

Stary Sącz ma strefę ekonomiczną. Będą nowe miejsca pracy

Share on twitter
Share on facebook